Naujienų archyvas: 2024.05.21

Edukacyjna integracyjna wycieczka matematyki i języka rosyjskiego klasy G2c do Pokoju Łamigłówek na temat „Złap Ducha”.

21 maja klasa G2c uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do pokoju łamigłówek zatytułowanego „Złap ducha”. Celem tej wycieczki było zintegrowanie dwóch przedmiotów matematyki oraz języka rosyjskiego w praktycznym i interaktywnym środowisku, oferując uczniom niezapomniane doświadczenie edukacyjne.

Wycieczka rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia do tematyki pokoju łamigłówek oraz omówienia zasad bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali wskazówki i polecenia w języku rosyjskim, co stanowiło doskonałą okazję do praktycznego zastosowania umiejętności językowych.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: łowców i duchów. Łowcy mieli za zadanie przeszukać opuszczony dom, rozwiązując przy tym matematyczne zagadki oraz korzystając z poleceń w języku rosyjskim, aby złapać duchy. Duchy zaś ukrywały się, stosując różne strategie uniku.

Uczniowie rozwijali umiejętności logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, a także doskonalić współpracę i komunikację w grupie. Wycieczka umożliwiła praktyczne zastosowanie wiedzy z matematyki i języka rosyjskiego w dynamicznym, angażującym środowisku, co pozwoliło na naukę poprzez zabawę. Dzięki temu uczniowie nauczyli się planowania strategii i adaptacji do szybko zmieniających się sytuacji.

Podsumowanie wycieczki obejmowało omówienie przebiegu gry oraz refleksje uczniów na temat współpracy, strategii i doświadczeń zdobytych podczas gry. Uczniowie zgodnie przyznali, że była to nie tylko okazja do nauki, ale także świetna zabawa i integracja klasowa w nietypowym, interaktywnym środowisku.

Ta ekscytująca przygoda pełna zagadek i wyzwań pokazała, że nauka może być fascynującą podróżą. Połączenie matematyki i języka rosyjskiego w tak oryginalnym kontekście stworzyło niezapomniane doświadczenie, które z pewnością zostanie w pamięci uczniów na długo.

Nauczycielki: Anna Mackiewicz i Wioleta Bogdiun

Spotkanie GIII – GIV kl. z przedstawicielem TVP Wilno „Twoja klasa w telewizji”

W ramach projektu „Twoja klasa w telewizji”, przedstawiciele TVP Wilno odwiedzają polskie szkoły na Litwie, aby podzielić się swoim doświadczeniem z młodzieżą. 20 maja 2024 roku uczniowie klas GIII i GIV mieli okazję uczestniczyć w inspirującym spotkaniu z pracownikiem stacji. Celem tego projektu jest przybliżenie młodym ludziom świata mediów oraz zachęcenie ich do rozwijania swoich umiejętności w tym kierunku. Przedstawiciel TVP Wilno, pan Łukasz Czunkiewicz, dzielił się z uczniami nie tylko historią swojej kariery, ale także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pracy w telewizji.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie umiejętności są kluczowe w branży medialnej. Pan Łukasz podkreślił znaczenie komunikatywności, kreatywności oraz umiejętności pracy w zespole. Zwrócił również uwagę na techniczne aspekty pracy w telewizji, takie jak obsługa sprzętu czy znajomość programów do montażu wideo.

Nie zabrakło także dyskusji na temat perspektyw rozwoju zawodowego. Przedstawiciel TVP Wilno omówił różnorodne ścieżki kariery, jakie oferuje branża medialna, od pracy dziennikarza, przez operatora kamery, po specjalistę ds. marketingu.

Projekt „Twoja klasa w telewizji” jest doskonałym przykładem inicjatywy, która łączy edukację z praktycznym przygotowaniem do przyszłej kariery. Dzięki takim spotkaniom młodzież ma możliwość nie tylko poznać kulisy pracy w telewizji, ale także zainspirować się do realizacji swoich zawodowych marzeń.

Doradca zawodowy J. Łatwienie