Gimnazijos naujienos

Sporto renginys „Linksmieji startai“

Balandžio 14 d. 5-6 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Linksmieji startai“. Po aktyvios pramankštos mokiniai rungtyniavo estafetėse, kvadrato ir futbolo rungtynėse. Viso renginio metu dalyvius ir juos palaikančius žiūrovus lydėjo teigiamos emocijos, pakili nuotaika ir sportinis azartas.
Už pagalbą renginio metu dėkojame Adrianai Rimpo, Viktorijai Rimpaitei ir Gretai Buinič.

Fizinio ugdymo mokytojai

„Šok į tėvų, globėjų, artimųjų, pažįstamųjų klumpes“

Šių metų birželio 9 d. mūsų gimnazijos bendruomenė dalyvavo kasmetinėje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“.
Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir asmens karjera yra ne tik mokinio, bet ir jo supančių asmenų (tėvų, globėjų, mokyklų vadovų, mokytojų, karjeros specialistų) rūpestis. Mokiniui, priimančiam sprendimą dėl profesijos pasirinkimo ir įsidarbinimo, svarbu susipažinti su savo tėvų, pasaulio, artimųjų profesine veikla ir taip plėtoti savo karjeros kompetenciją.
Šiais metais organizuoti susitikimai su šių profesijų atstovais:
Tėvas Raimundas Jurolaitis, buvęs Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokinys, papasakojo GII kl. mokiniams apie kunigystės pašaukimo dovaną;

Teisinė patarėja Europos Parlamente Justyna Semenovič, buvusi Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokinė, papasakojo GIII kl. mokiniams apie teisės studijas Varšuvos universitete;

 
Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pristatė 1 – 4 kl. mokinimas gaisrines mašinas, gelbėjimo įrangą ir aprangą;

 

„SEB Lietuvoje“ įvairių veiklų administratorė ir organizatorė papasakojo GI – GII kl. mokiniams apie būsimas profesijas, akcentavo atsakingo profesijos pasirinkimo svarbą, savęs pristatymo subtilybes ieškant darbo, apie biudžeto valdymo taisykles ir taupymo svarbą;

Ernesto mama, Jelena, operacinės slaugytoja, papasakojo 6 klasės mokiniams apie tai, koks yra atsakingas, įgūdžių ir išsilavinimo reikalaujantis darbas;

 

 

 

 

 

 

 

Dariušo mama, Renata, psichologė, Šalčininkų pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė, papasakojo 6 kl. mokinims ne tik apie savo vykdomas funkcijas, bet ir praktiškai organizavo įdomias veiklas vaikams;

 

 

 

 

 

 

 

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos gimnazijos skyriaus vedėja Ilona Venčkauskaitė GI – GII kl. mokiniams pristatė profesinio ugdymo svarbą ir galimybes rinktis mokymo programas baigus GII ir GIV klases.

6 kl. mokiniai susipažino su Sodros veikla;

 

 

 
Swedbank „Finansų laboratorijos“ atstovė Natalija Vezevičienė 6 kl. mokiniams atskleidė taupymo receptą:

 

 

 

 

 

 

 

7 kl. mokiniai sužinojo apie išmintingą apsipirkimą, o 8 kl. mokiniai klausėsi apie uždarbio galimybes;

 

Artiomo tėtis, Ruslan, pristatė 8 kl. mokiniams šiuolaikinį pastatų projektavimą;

 

6 kl. mokiniai dalyvavo ekskursijoje UAB „Lotos Baltica“ ir sužinojo daug įdomios ir naudingos infromacijos apie transportavimą.

 

 

 

 

 

3 kl. mokiniai piešė savo artimųjų profesijas ir pristatė savo klasės draugams.

 

 

 

 

 

 

GI kl. mokiniai ruošė prezentacijas – interviu apie savo tėvų, globėjų, artimųjų, pažįstamų profesijas:
tikybos mokytoja;
kirpėja;
statybininkas;
degalinės vedėja;
buhalteris;
Vaiko ir šeimos gerovės psichologė;
renginių organizatorius;
muitininkas;
pardavėjas;
virėjas;
slaugytoja;
gydytojas;
darželio auklėtoja;

VSAT Varėnos rinktinės pasienietis;
finansų analitikė, projektų vadovė;
Šalčininkų specialiosios mokyklos direktorė;
prekių surinkėjas – pakuotojas;
operatorius;
darželio direktorė;
darželio vyresnioji virėja;
socialinė darbuotoja;
slaugytojos padėjėja;
tolimųjų reisų vairuotojas;
suvirintojas;

Valstybės sienos apsaugos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kriminalinių tyrimų valdyboje ikiteisminio tyrimo skyriaus vyriausioji tyrėja;
socialinė darbuotoja Bendruomeniniuose vaikų globos namuose;

rūšiavimo centro darbuotoja;
kalėjimo laisvės atėmimo vietų jaunesnysis specialistas;
miškininkas;
signalizacijos elektromechanikas Lietuvos geležinkeliuose,
automobilių mechanikas;
traukinio mašinistas;
logopedas;


policininkas;
kalvis;
stalius;
ūkininkas.

 

 

 

 

Artur, Jakubo tėtis, 5kl. mokiniams papasakojo apie savo – verslininko – profesiją, pasidalijo savo verslo vystymosi istorija. Mokiniams, pasidalijus savo ateities profesijos svajonėmis, pateikė labai daug gyvenimiškų patarimų ir paskatino kiekvieną iš jų surasti savo kelią , o svarbiausia – siekti realizuoti save.

 

 

 

 

 

Mokiniai teiravosi apie profesijos pasirinkimo svarbą, ar sutapo su vaikystės svajonėmis, kokių įgūdžių ir gebėjimų reikalauja profesija, kokie kilo sunkumai ieškant darbo pagal įgytą specialybę, ar pateisino gyvenimo lūkesčius, ar aprašyta profesija tiktų jų vaikams, klausė patarimų apie jiems tinkamą ateities profesiją, atliko įvairius profesijos nustatymo testus informacinių ir metodinių išteklių centro tinklapyje http://www.euroguidance.lt./ Taipo gi mokiniai atsakydami į klausimą, kokiose aukštosiose mokyklose (universitetuose, kolegijose) ar profesinėse mokyklose galima mokytis aprašytos profesijos, pritaikė savo turimas žinias apie profesinės mokyklos, kolegijos ir universiteto paiešką atviroje informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemoje https://www.aikos.smm.lt/Puslapiai/Pradinis.aspx

 

 

 

 

 

Širdingai dėkojame visai gimnazijos bendruomenei už bendradarbiavimą, padedantį mokiniams mokytis įsivardinti motyvuotus gyvenimo ir profesinės veiklos tikslus ir jų realizavimo būdus.

 

Profesijos patarėja J. Latvienė

Nuotolinė pamoka „50-30-20 taisyklė gaunamoms pajamoms“

Šių metų birželio 9d. mūsų gimnazijos GI-GII kl. mokiniai dalyvavo nuotolinėje Sebbank pamokoje apie biudžeto planavimą.
Susitikimo metu mokiniai prisiminė ekonomikos ir verslumo pamokoje išmoktą terminą „biudžetas“ ir sužinojo vieną iš pagrindinių jo valdymo taisyklių, kurią galima taikyti nepriklausomai nuo pajamų ar amžiaus. Kartu su banko konsultante aptarė taupymo svarbą ir kitus būtinus elementus finansiniam raštingumui ugdyti.
Dėkojame už suteiktą galimybę mokiniams patobulinti turimas žinias ir pritaikyti jas praktikoje.

Ekonomikos ir verslumo vyresnioji mokytoja/ profesijos patarėja J. Latvienė

Tarptautinis S. Moniuškos muzikinės kūrybos festivalis-konkursas

2021 m. gegužės 10 – 25 dienomis įvyko Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos nuotoliniu būdu organizuotas tarptautinis S. Moniuškos muzikinės kūrybos festivalis-konkursas, kuriame dalyvavo muzikantai iš Baltarusijos ir Lietuvos muzikos, menų mokyklų:  Lydos vaikų muzikos menų mokyklos, Ščiutino vaikų menų mokyklos, Naugarduko vaikų menų mokyklos, Biariozaukos vaikų menų mokyklos, Pervomaisko vaikų menų mokyklos, Ditvos vaikų menų muzikos mokyklos, Lydos valstybinio muzikinio koledžo, Šalčininkų r. Jašiūnų muzikos mokyklos, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos ir Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos. Festivalis-konkursas išsiskyrė dideliu dalyvių skaičiumi – jame dalyvavo net 250 mokinių iš Baltarusijos ir 127 mokiniai iš Lietuvos.

Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė daug puikių savo srities specialistų, jų tarpe muzikos ir menų mokyklų mokytojai metodininkai, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokytojai ekspertai ir metodininkai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai ir orkestro artistai, kompozitoriai, dirigentai.

Sveikiname mūsų mokinės: Kinga Obločinska (2b kl.) II vietos laureatė, Emilija Silkaitė (GIIIb kl.) I vietos laureatė (mokytoja Tatjana Ulbin). Linkime tolimesnės sėkmės.

 

Finansinis raštingumas ekonomikos ir verslumo pamokoje

Šių metų birželio 4d. mūsų gimnazijos GI kl. mokiniai per ekonomikos ir verslumo pamoką dalyvavo SEB banko finansinio raštingumo nuotolinėje pamokoje, tema „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“. Finansinis raštingumas – tai žinios ir įgūdžiai, kurie reikalingi norint efektyviai valdyti savo finansus. Šios žinios padeda priimti logiškus sprendimus apie pinigus, įgyvendinti tikslus ir pasiekti daugiau.
Šio susitikimo metu mokiniai pagilino savo turimas žinias apie išsilavinimą, jo svarbą ir ateities profesijas. Susipažino su antreprenerystės sąvoka ir savybėmis, kurios reikalingos šiandien žmogui, norinčiam būti sėkmingu.
Širdingai dėkojame p. Gretai Kukanauzaitei už labai informatyvų, išsamų pranešimą, iliustruotą gyvenimiška patirtimi.

Ekonomikos ir verslumo
vyresnioji mokytoja/
profesijos patarėja J. Latvienė

Svečiai iš Čenstakavos

Birželio 7 dieną gimnazijoje svečiavosi delegacija iš Čenstakavos (Częstochowa), kuriai vadovavo Čenstakavos viceprezidentas Ryszard Stefaniak. Delegacija aptarė bendradarbiavimo principus ir apžiūrėjo gimnaziją.

Svečiai atvežė dovanas ir diplomus Čenstakavos prezidento organizuoto konkurso „WIELCY POLACY NA KRESACH “ nugalėtojams Marijai Jundo ir Dominikui Mockui.

Konkurso dalyvių darbai džiugino komisiją savo brandumu, nepaprastu kūrybiškumu.

 

Dalyvaujamasis biudžetas – idėjų pristatymas ir balsavimas

Šių metų gegužės 26 d. mūsų 5 – GI klasių mokiniai pagal projektą „Dalyvaujamasis biudžetas“ dalyvavo antrame Lietuvos Transparency International susitikime,kurio metu komandos pristatė savo idėjas:
„Gimnazijos radijas“
„Stalo žaidimai“
„Laužavietė gimnazijos parke“
„Mes už patogumą visur ir visada“
„Lauko žaidimas „Twister“
„Poilsio zona gimnazijos kieme“
„Stalo žaidimų kampelis“
„Relax time“
„Lauko klasė“
„Ventiliacija sporto rūbinėse“
„Patogios pamokos gimnazijos parke“
„Naudingas laisvalaikis“
Po pristatymų kiekviena komanda turėjo progos užduoti klausimus, pasitikslinti, kaip komanda planuoja realizuoti savo numatytas veiklas.
Susitikimo pabaigoje vyko visų dalyvavusių mokinių ir mokytojų balsavimas už patikusias idėjas. Laimėjusi komanda realizuos savo projektą birželio mėnesį.

Širdingai dėkojame Lietuvos Transparency International už suteiktą galimybę mokiniams dalyvauti projekte „Dalyvaujamasis biudžetas“.
Ekonomikos ir verslumo vyresnioji mokytoja
J. Latvienė

Akcija: „MES JŪSŲ NEUŽMIRŠOME!“

Gegužės 25 d. Lietuva kartu su visu pasauliu mini Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Mūsų gimnazija prisijungė prie Tarptautinės dingusių be žinios vaikų dienos paminėjimo, mokiniai dalyvavo akcijoje „MES JŪSŲ NEUŽMIRŠOME!“. Švietimo pagalbos specialistai priminė vaikams apie tai, kad nuo dingimo niekas nėra apsaugotas, kaip elgtis pasiklydus, kur galima kreiptis pagalbos. Akcijos metu mokiniai prie gimnazijos užrišo spalvotus kaspinėlius ant medžių. Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai simbolizuos laukimą ir viltį, primins, kad mes neužmiršome dingusių vaikų ir laukiame jų grįžtančių.

Daugiau nuotraukų gimnazijos Facebook paskyroje

Paskutinio skambučio šventė 66-os laidos abiturientams

Čia pažydo pirmoji draugystė, Čia skambėjo gražiausia daina.

Neskubėki, sustoki, jaunyste, Su draugais, mokykla mylima!

Balti vieškeliai kviečia išskristi, Su kilniausiais troškimais visus.

Mokslo dienos – džiaugsmų karalystės, Liks širdy kaip akordas šviesus.

Liks širdy paskutinis varpelis, Išlydėjęs pro klasės duris.

Žodis mokytojų tyras ir geras, Ir draugų nuostabiųjų būrys.

 

Gegužės 21 d. gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė. 66-osios laidos 44 abiturientai, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, susirinko į aktų salę paminėti šią gražią šventę.

Pasveikinti savo buvusių mokinių atėjo ir pirmosios mokytojos. Netrūko daug smagių, nostalgiškų prisiminimų. Dar kartą gražiausios mokyklinių metų akimirkos prisimintos peržiūrint nuotraukas. Skambėjo gražiausi padėkos žodžiai mokiniams, klasių vadovams ir mokytojams, administracijai.

 

Dvyliktokams linkime gyvenime vadovautis motinos Teresės žodžiais:

Rask laiko mąstymui – tai jėgos šaltinis.

Rask laiko žaidimui – tai jaunystės paslaptis.

Rask laiko mokslui – tai išminties pagrindas.

Rask laiko artimui – tai laimės garantas.

Rask laimės meilei – tai sielos žiedas.

Rask laiko svajonėms – tai dausų sparnai.

Rask laiko juokui – tai gyvenimą lengvinanti daina.

Rask laiko planavimui – tai užtikrins sėkmę pirmiems septyniems dalykams rasti…

Daugiau nuotraukų gimnazijos Facebook paskyroje

Šventės vaizdo įrašas

 

Konkursas „Saugus eismas kelyje 2021“

Viešai paskelbti VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2021“ nugalėtojai. Šio konkurso tikslas – atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą mūsų keliuose ir gatvėse – skatinti kiekvieną žmogų, dalyvaujantį eisme, elgtis atsakingai ir dėmesingai, priminti atšvaitų segėjimo būtinybę pėstiesiems, o diržų svarbą – važiuojantiems automobiliu. Taip pat ne tik elgtis pagarbiai vienam su kitu, bet ir saugoti visų sveikatą bei gyvybę. 

Džiaugiamės ir nuoširdžiai sveikiname mūsų gimnazijos 8c kl. mokinę Emiliją Sinkevič, kuri tapo viena iš šio konkurso nugalėtojų. Visų nugalėtojų kūriniai iki š. m. spalio mėn. bus perpiešti ant autobusų stotelių paviljonų. Konkretūs paviljonai bus išrinkti pagal laimėjusių dalyvių gyvenamąjį rajoną, vietovę.

Dėkojame visiems mūsų gimnazijos mokiniams, kurie dalyvavo šiame konkurse:

Aurelija Dorniak 5c kl., Emilija Ivaško 5c kl., Norbert Savickij 5c kl., Eva Boguševič 5b kl., Milana Šmigelska 5b kl., Modesta Butrimovič 5b kl., Patryk Andruškevič 5b kl., Sofija Kondrackaja 5b kl., Ugnė Pečkauskaitė 6c kl.