Gimnazijos naujienos

VGTU „ATEITIES INŽINERIJOS“PROJEKTINIŲ DARBŲ KONKURSO NUGALĖTOJAI

Šių metų birželio 10d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Ateities inžinerijos V-ojo sezono pavasario sesijoje, kurios  metu jie dalyvavo 113 projektinių darbų konkurse. Kaip įprasta, gimnazijų ir progimnazijų komandos dėl pagrindinio prizo varžėsi atskirose kategorijose; taip pat, atsižvelgiant į tematikos specifiką, buvo įsteigtos specialios nominacijos, siekiant įvertinti atskirus konkursinių darbų aspektus. Tematikų konkursų nugalėtojais bendrose, gimnazijų, progimnazijų ir atskirų nominacijų kategorijose pripažinti mūsų gimnazijos GI ir GIII projektiniai darbai:

 Tematika „Investavimas Luminor Trade aplinkoje“:  pagrindinis prizas: PD Investavimo strategijos „Pirk ir laikyk“ Luminor Trade aplinkoje išbandymas. Darbą atliko: Agnė Marinovskytė, Viktorija Rimpaitė, Daniel Bandalevič, GIa kl.

Tematika “ Verslo plano rengimas Canvas metodu“: geriausias darbas gimnazijų kategorijoje: PD „Verslo planas“. Darbą atliko: Patrycija Augustina Moscickaja, Laura Rusakaitė, Dominika Sibik GIII kl.

 

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus.

 

Profesijos patarėja, ekonomikos ir verslumo vyresnioji

mokytoja Jelena Latvienė

 

Integruota geografijos ir fizinio ugdymo pamoka Rūdninkų girioje

Birželio 16 d. 6a klasės mokiniai kartu su fizinio ugdymo vyresniąja mokytoja Jolanta Valiučko ir geografijos mokytoja Julija Ignatovskaja išvažiavo į Rūdninkų girią ir pravedė integruotą geografijos ir fizinio ugdymo pamoką kitoje aplinkoje tema „Mano mažoji gimtinė“.

Turėdami žemėlapius ir kompasus, dirbdami porose, mokiniai turėjo įveikti iš anksto mokytojų sudarytą maršrutą. Pamokos metu mokiniai įsitraukė į artimos aplinkos tyrinėjimą, ugdė ištvermę, įveikiant nurodyta maršrutą, lavino asmeninę, komunikavimo ir pažinimo kompetencijas (pažino save, įvertino savo galimybes, išsakė mintis, išklausė, stebėjo ir analizavo informaciją).

 Integruotos pamokos akimirkos

“Projektų dienos gimnazijoje 2022”

Siekiant sukurti sąlygas mokiniams įgyti bendrųjų ir dalykinių kompetencijų pagrindus, svarbu į mokymąsi įtraukti pačius mokinius, kad šie ne tik aktyviai atliktų mokymosi užduotis, bet ir patys kurtų ugdymo turinį: keltų jiems aktualias problemas ir ieškotų atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Vienas iš veiksmingų būdų tai daryti – projektinė veikla, nes ji skatina mokinius mokymąsi sieti su tikrove, ieškoti sąsajų tarp daiktų ir reiškinių, pratintis dirbti grupėje kartu su kitais, sprendžiant vieną visiems aktualią problemą.

Birželio 15-16 d. vyko “Projektų dienos gimnazijoje 2022”. Savo projektinius darbus pristatė 5a, 7c, 8a, 8b, 8c, GIa, GIc, GIIa, GIIb, GIIc ir GIIIb kl. mokiniai. Darbus vertino kompetentinga komisija: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Leokadija Palevič, lenkų kalbos mokytoja ekspertė Lilija Kutyš, socialinė pedagogė metodininkė Gitana Šablinskaja ir rusų kalbos mokytoja metodininkė, socialinė pedagogė metodininkė Liucija Šuškevič. Savo draugų palaikyti atėjo ir 5-GIII kl. mokiniai, kurie galėjo ne tik pamatyti projektinių darbų pristatymą, bet ir įgyti patirties ir pasimokyti, į ką atkreipti dėmesį rašant projektą.

Mokiniai gynė projektinius darbus iš įvairių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, chemijos, fizikos, technologijų, matematikos, užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių), ekonomikos ir verslumo, biologijos, lenkų kalbos, muzikos, teatrinės veiklos, istorijos.

Dėkojame mokiniams už kūrybingus darbus, drąsą ir motyvaciją, taip pat dėkojame mokytojams, kurie padėjo mokiniams pasiruošti projektinio darbo gynimui.

Akimirkos iš projektų gynimo I dienos

Akimirkos iš projektų gynimo II dienos

 

51-asis saulės laikrodis Lietuvoje

Nuo šiandien, birželio 16 d., informacija apie Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos saulės laikrodį yra paskelbta didžiausiame pasaulyje virtualaus saulės laikrodžių atlase http://sundialatlas.net, kuriame yra patalpinta (ir vis kasdien papildant) per penkiasdešimt tris tūkstančius saulės laikrodžių iš 121 pasaulio šalies, tame tarpe 51 saulės laikrodis iš Lietuvos.

Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi, kad per saulės laikrodį žinia apie Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnaziją pasklis po pasaulį…

Daugiau informacijos apie laikrodį ir jo nuotraukas rasite čia: http://www.sundialatlas.net/atlas.php?sun=LT51

Į mobilųjį telefoną įdiegę programėlę Sundial Atlas Mobile (3 MG), visuomet su savimi turėsite informaciją apie mokyklos saulės laikrodį pasauliniame saulės laikrodžių atlase. Tai tarsi viso pasaulio saulės laikrodžių (tame tarpe ir Lietuvos), patalpintų svetainėje SundiAlatlas vizualus turinys.

Pažintinė edukacinė išvyka į Palangą

Birželio 11-13 d. mokinių grupė kartu su matematikos vyresniąja mokytoja Anna Mackevic ir lenkų kalbos vyresniąja mokytoja Lilija Kozakevič išvyko į edukacinę – pažintinę išvyka į Palangą.

Išvykos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Palangos atsiradimo istorija, jos Kultūros paveldo objektais, apsilankė Birutės parke ir Gintaro muziejuje. Na ir kaip gi atvykus į Palangą neišsimaudyti Baltijos jūroje!

Mokiniai grįžo namo laimingi, pailsėję ir kupini naujų įspūdžių.

 
 
 

Mokinių pažintinė edukacinė išvyka į Anykščius

Gegužės 20 d. vyko mokinių pažintinė edukacinė išvyka į Anykščius. Mokiniai susipažino su Safari parko atsiradimo istorija, sužinojo, kokie gyvūnai gyvena safaryje, rinko duomenis apie pasirinktus gyvūnus. Sprendė iš anksto paruoštus matematinius uždavinius, susijusius su Safari.

Edukacinės išvykos metu buvo ugdomos komunikacijos, kūrybiškumo bei pažinimo kompetencijos. Mokiniai mokėsi analizuoti, apibendrinti ir įvertinti savo bei kitų mokinių pasisakymus lenkų bei lietuvių kalbomis.

Keliaujant Medžių lajų taku mokinius lydėjo ištraukos iš „Anykščių šilelio“. Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmeniu.

Mokiniai dėkojo savo mokytojoms Annai Mackevic ir Lilijai Kozakevič už turiningai praleistą laiką.

Dalinamės įspūdžiais šiame filmuke.

 

 

Ekskursija į Klaipėdą. Laimingi ir pilni įspūdžių.

Birželio 9 dieną šeštų klasių mokiniai su mokytojais keliavo po Klaipėdą.  Keltu kėlėmės į Kuršių Neriją , į Jūrų muziejų. Muziejuje galėjome pamatyti įvairių geologijos, archeologijos, etnografijos, numizmatikos, kartografijos, laivų technikos, raštijos, filatelijos eksponatų. Po apsilankymo muziejuje gėrėjomės Juodkrantės Gintaro įlanka, Raganų kalnu. Keliaudami Naglių pažintiniu taku mokiniai stebėjo, kaip atsakingai žmonės stengiasi išsaugoti tai, ką sukūrė vėjas ir jūra.

Gavome didelę deguonies porciją, o mūsų nuotaika buvo puiki. Iš įdomios ir turiningos kelionės mokiniai grįžo laimingi ir pilni įspūdžių.

6b ir 6c klasės vadovės G. Šablinskaja, A. Nester

 

 

Tęsiame Erasmus+ projektą „Matematiniai ir kalbiniai susirėmimai Europos lygiu“ Vokietijoje

Tęsiant Erasmus+ projektą „Matematiniai ir kalbiniai susirėmimai Europos lygiu“, gegužės 28 – birželio 3 dienomis Vokietijoje įvyko trijų mokyklų susitikimas – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego iš Lenkijos, kuri ir yra šio projekto organizatorius, Kaufmännische Schulen Tecklenburger Land des Kreises Steinfurt Berufskolleg mit Wirtschaftsgymnasium iš Vokietijos ir Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos iš Lietuvos. Projekto metu mokyklos įsipareigoja skatinti jau vykdomą Europos, nacionalinio, regioninio ir vietos pobūdžio veiklą, diegti naujus metodus, lavinti matematinius įgūdžius ir tobulinti užsienio kalbos gebėjimus. Projekto tikslas – ugdyti mokinių matematines kompetencijas, įžvelgti jo praktinį pritaikymą įvairiose gyvenimo srityse, ugdyti loginio mąstymo įgūdžius ir integruoti jaunimą bei mokytojus iš įvairių Europos šalių.

Mūsų nuotykiai prasidėjo  kelione į Ibenbüreno mokyklą Kaufmännische Schulen Tecklenburger Land des Kreises Steinfurt Berufskolleg mit Wirtschaftsgymnasium, kurioje susitikome su projekto dalyviais iš Lenkijos ir Vokietijos. Pirmą dieną susipažinome su mokykla, jos kolektyvu. Vėliau mūsų laukė įdomi ekskursija po miestą, kur mes atlikome įvairias užduotis. Tą pačią dieną išbandėme 11 km upe Ems plaukimą baidarėmis. Taip ir pasibaigė mūsų pirma ir pilna įspūdžių diena. Antrą dieną mums buvo organizuota išvyka į Saerbeck Bioenergy parką, kur susipažinome su alternatyvios energijos šaltinių veikimu. Turėjome unikalią progą apsilankyti vėjo jėgainėse, išbandyti saulės baterijas, stebėti atliekų rūšiavimą ir kompostavimą. Dirbdami grupėmis su lenkų ir vokiečių jaunimu aptarėme svarbiausias ekologijos problemas ir jų sprendimus, o ekskursijos metu mums papasakojo apie atsinaujinančius energijos šaltinius. Atlikome praktinius darbus, kurie padėjo geriau suprasti ekologinių problemų priežastis. Kitą dieną dirbant grupėse apibendrinome, ką sužinojome Saerbeck Bioenergy parke ir kūrėme ekologijos tematika plakatus, o vėliau juos pristatinėjome. Tą pačią dieną turėjome progos išbandyti savo matematinius gebėjimus, sprendžiant logines matematines užduotis ir žaidžiant „Kubb“. Šią dieną mes baigėme bendra vakariene su projekto atstovais. Ketvirtą projekto dieną dalyvavome ekskursijoje  po Münster miestą. Pasiskirstę grupėmis, naudojantis Biparcours programėle, savarankiškai pažinome lankomiausias miesto vietas. Paskutinę vizito dieną visi dalyviai gavo pažymėjimus ir apdovanojimus, patvirtinančius jų dalyvavimą užsiėmimuose.

Projekto metu įgytos kompetencijos, žinios ir patobulinti kalbiniai įgūdžiai neabejotinai praplėtė dalykines ir sociokultūrines žinias. Bendraudami su įvairių kultūrų žmonėmis ir kartu dalyvaudami bendroje projekto veikloje, mokiniai sėkmingai ugdė savo matematinius-kalbinius gebėjimus, užmezgė draugiškus ryšius su savo bendraamžiais iš Lenkijos ir Vokietijos. Šis projektas parodė švarios aplinkos svarbą ir naudą mūsų mylimai Žemei. Tik susivieniję galime pakeisti pasaulį į geresnę pusę! Tai buvo labai motyvuojantis ir produktyvus projektas. Nuoširdų ačiū tariame projekto ,,Matematiniai ir kalbiniai susirėmimai Europos lygiu” organizatoriams, kurie padėjo mums ir  visą laiką buvo kartu.

 

Širdingai dėkojame p. draugijos „Širdžių dovana“ pirmininkui Voitechui Jančevski (Wojciech Janczewski), mūsų gerbiamiems partneriams iš Tarnowo Podgórne už suteiktą pagalbą – viešnagę projekto realizavimo metu.

Projekto dalyviai

Septintokai – jaunieji gidai

Atsakymų į klausimus „Kas man patinka?“, „Kuo norėčiau būti?“ reikia ieškoti daug anksčiau nei paskutiniais mokslo metais mokykloje. Todėl 7a klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamokas išbandė gido darbą. Keliavome po Šalčininkų miestą. Čia patys mokiniai vedė ekskursiją savo klasės draugams. Visiems buvo smagu pabūti gidais. Mokiniai vienbalsiai pripažino, kad tokių pamokų mokykloje jiems labai reikia.

„Aš vis dar mokausi“ (Mikelandželas)

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija — susitelkusi, bendradarbiaujanti ir geranoriška, nuolat besimokanti, skatinanti kiekvieno pažangą ir sėkmę. Tai ne tik gimnazijos vizija, bet ir realybė. Gimnazijos  mokytojai nuolat tobulėja ir noriai dalijasi savo darbo patirtimi. 2022 m. gegužės 18 d. gimnazijoje įvyko mokytojų konferencija ,,Geriausios pamokos aukcionas“. Mokytojai dalijosi savo patirtimi apie netradicines mokymo ir mokymosi priemones mokymosi motyvacijai skatinti, tarpdalykinę integraciją, naudojamus skaitmeninius įrankius pamokos pradžiai, dėstymui, refleksijai ir kt.  Konferencijoje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja R. Markevič bei Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazijos direktorė Gelena Juchnevič kartu su mokytojais. Ši gimnazija yra viena iš  30 šalies mokyklų, kurioje buvo analizuojama patirtis, apžvelgtas pasirengimas diegti kompetencijomis grįstą atnaujintą ugdymo turinį. Mokytojai konferencijos metu pasidalijo savo patirtimi, kaip sekasi ugdyti bendrąsias ir dalykines kompetencijas įgyvendinant Priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo programų projektą (UTA).

Tęsdami kvalifikacijos tobulinimą š. m. birželio 3-4 dienomis mūsų gimnazijos bendruomenės nariai pagal projektą „Kokybės krepšelis“ lankėsi Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje, kurioje dalyvavo „Patyriminio mokymosi organizavimo gerosios patirties“ stažuotėje. Progimnazijos administracijos atstovės supažindino su jų sėkmingai vykdomomis veiklomis: su kryptingai vykdomu teatriniu ugdymu, su novatoriško verslumo, neformalaus ugdymų ir projektinės veiklos ypatumais, jų rezultatais; pasidalijo patyriminio mokymosi organizavimo sėkmėmis. Susipažindami su progimnazijos ugdymo(si) erdvėmis mokymų dalyviai turėjo galimybę tiesiogiai pasikalbėti su mokytojais bei specialistais, išgirsti patarimų ir patys išbandyti ugdymui naudojamas interaktyvias bei kitas priemones.

Vienas iš svarbiausių besimokančios bendruomenės tikslų yra nuolatinis tobulėjimas bendradarbiaujant, todėl nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazijos ir Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos administracijoms bei mokytojams už galimybę pasidalinti patirtimi, tikimės tolesnio bendradarbiavimo.