Gimnazijos naujienos

Edukacinė išvyka į Lietuvos audiosensorinę biblioteką

Balandžio 26 d. 4a klasės mokiniai lankėsi audiosensorinėje bibliotekoje. Vizito tikslas – dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Brailio slaptaraštis“.

Šios kelionės metu mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie Brailio raštą, neregių švietimo istoriją bei Lietuvos prisitaikymą prie aklųjų žmonių poreikių. Vienas iš ryškiausių akimirkų buvo pažintis su Brailio rašto sukūrimo istorija. Ketvirtokai sužinojo apie Louisą Brailį, prancūzų mokytoją, kuris sukūrė šią unikalią rašto sistemą, leidžiančią neregiams skaityti ir rašyti.

Mokiniai taip pat susipažino su sporto šaka, kuri sukurta akliesiems ar silpnaregiams. Tai yra golbolas, kuriame dalyviai yra akli arba turintys labai menką regėjimą. Pagrindinis tikslas yra įmesti kamuolį į priešininko vartus ir tuo pačiu išvengti, kad jūsų vartai nebūtų įmušti.

Kamuoliukas, naudojamas golbole, yra specialus ir garsus. Jis pagamintas iš plastiko ir viduje turi skambesį, kuris leidžia žaidėjams girdėti jo judesius aikštelėje. Tai leidžia žaidėjams stebėti kamuolį ir reaguoti į jį, naudojant tik garsą, o ne regėjimą.

Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai patys parašė trumpus tekstus, naudodamiesi Brailio rašto priemonėmis. Tai buvo ne tik išbandymas, bet ir puiki galimybė pajusti, kaip sunku ar lengva kurti, naudojant šią rašto sistemą.

Edukacinė išvyka buvo ne tik iššūkis mokiniams, bet ir puiki galimybė išplėsti savo suvokimą apie aklųjų pasaulį, jų iššūkius ir galimybes.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

4a kl. auklėtoja Helena Sinkevič

NUOTOLINIŲ PAMOKŲ CIKLAS „PSICHOLOGAI MOKINIAMS APIE MOKINIUS“

Šių metų balandžio 22-24 dienomis mūsų gimnazijos GI – GIV kl. mokiniai dalyvavo Vytauto didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedros organizuojamose nuotolinėse pamokose -„Psichologai mokiniams apie mokinius“.

Balandžio 22 dieną GIV kl. mokiniai klausėsi prof. dr. Loretos Bukšnytės-Marmienės pristatymo – „Ar mes pasirengę valdyti savo karjerą?“, kurio metu buvo aptarta šiuolaikinės karjeros samprata, ką reiškia valdyti savo karjerą. Mokiniai sužinojo, kokie etapai ir elementai sudaro karjeros valdymą, kokios asmens kompetencijos reikalingos norint sėkmingai valdyti karjerą, nuo kada turėtų mokiniai pradėti valdyti savo karjerą – ar tai turėtų prasidėti dar gimnazijoje.

Balandžio 23 dieną GI kl. mokiniai dalyvavo pristatyme – „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis?“, kurią skaitė dokt. Jovita Janavičiūtė-Pužauskė. Yra žinoma, kad mokykloje reikia daug mokytis, norint gauti gerus pažymius, gerai išlaikyti egzaminus. Dažniausiai niekas nepasako, kaip reikia mokytis, kokius metodus naudoti, norint kuo efektyviau ir greičiau išmokti pateikiamą informaciją. Pamokos metu buvo aptarti moksliniais tyrimais pagrįsti, nenuobodūs būdai, kurie padės atrasti atsakymą į klausimą – „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis?“.

Balandžio 24d. GII, GIV kl. mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su dokt. Tadu Vadvilavičiumi, kurio tema – „Karjeros pasirinkimo iššūkiai“. Pamokos metu buvo pristatyti dažniausiai su karjeros pasirinkimu susiję sunkumai ir aptarti būdai, kaip šiuos sunkumus įveikti.

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

 

Sveikiname

Sveikiname mokinius, kurie pasiekė puikių rezultatų „Olympis 2024“ Pavasario sesijoje. Tariame ačiū ir mokytojams už jų indėlį konsultuojant mokinius. Puikus darbas, tęskite toliau!

„Olympis 2024“ Pavasario sesijos rezultatai:

Lietuvių kalba:

GIIc kl. Milena Petkevič, I laipsnio diplomas, mok. R. Poškienė;

GIIIa kl. Agnė Marinovskytė, II laipsnio diplomas, mok. A. Jundo

Anglų kalba:

GIIIa kl. Agnė Marinovskytė, III laipsnio diplomas, mok. L. Kuklienė

Matematika:

GIb kl. Greta Varonis, I laipsnio diplomas, mok. A. Mackevic;

GIb kl. Norbert Vasilevski, III laipsnio diplomas, mok. A. Mackevic;

GIIc kl. Tomaš Moscian, III laipsnio diplomas, mok. A. Mackevic;

GIIIa kl. Agnė Marinovskytė, III laipsnio diplomas, mok. A. Mackevic;

Biologija:

GIb kl. Norbert Vasilevski, II laipsnio diplomas, mok. A. Sinkevič;

GIb kl. Greta Varonis, III laipsnio diplomas, mok. A. Sinkevič

Istorija:

GIIIa kl. Agnė Marinovskytė, III laipsnio diplomas, mok. A. Pieško

Chemija:

GIb kl. Norbert Vasilevski, I laipsnio diplomas+medalis, mok. Žana Bogdevičienė

 

Apsilankymas Šalčininkų viešojoje bibliotekoje

Birželio 23 d. 5b kl. mokiniai lankėsi Šalčininkų viešojoje bibliotekoje, kuri šiandien yra neatsiejama Šalčininkų bendruomenės dalimi, ir daug sužinojo apie bibliotekos istoriją, jos padalinius ir teikiamas paslaugas.

Šiai dienai biblioteka siūlo ne tik įprastas knygas ir žurnalus skaitymui, bet ir daugybę inovatyvių paslaugų. Vienas iš ypatingų akcentų ekskursijos metu buvo galimybė susipažinti su knygomis, parašytomis Brailio raštu. Penktokai suprato, kad labai svarbu yra užtikrinti literatūros prieinamumą žmonėms su įvairiomis negaliomis.

Be to, skaitykloje mokiniai susipažino su modernia įranga. Jie sužinojo, kad knygas galima įgarsinti, taip suteikiant galimybę neįgaliesiems ir kitiems skaitytojams patogiau mėgautis literatūra. Buvo demonstruojamas 3D spausdintuvas, kuris atveria duris į visiškai naujas knygos kūrimo galimybes.

Ekskursijos kulminacija buvo įspūdingas žaidimas su 3D akiniais. Mokiniai patyrė išskirtinę virtualios realybės patirtį ir suprato, kad biblioteka yra vieta, kur susitinka knygos ir šiuolaikinės technologijos.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

5b kl. auklėtoja Jovita Boguševič

VII rajoninė gamtamokslinė konferencija „Tyrinėjimu grįstas mokymasis“

Balandžio 22 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo VII rajoninėje gamtamokslinėje konferencijoje „Tyrinėjimu grįstas mokymasis“, kurioje skaitė pranešimus ir pristatė savo tiriamuosius darbus, demonstruodami jaunųjų mokslininkų potencialą.

Norbert Vasilevski – IG klasės mokinys, kuris pristatė tiriamąjį darbą tema „Dažų elektroforezės“, sužavėjo klausytojus detalizuotai aprašydamas elektroforezės metodų taikymą dažams analizuoti. Šiam tyrimui vadovavo chemijos mokytoja metodininkė Žana Bogdevičienė.

Taip pat Norbert kartu su klasioke Greta Varonis tyrė „Šalčininkų miesto taršą automobilių išmetamomis CO dujomis“, darbui vadovavo biologijos mokytoja metodininkė Aleksandra Sinkevič.

Paulina Uliaš iš GIV klasės atskleidė kavos kultūros įtaką žmogaus biologijai pristatydama tyrimą „Prie kavos puodelio…“. Darbo vadovė biologijos mokytoja Irena Jurgo.

Įdėtas mokinių darbas atspindi jų mokslinio tyrimo įgūdžius ir aistrą mokslui, taip pat įtvirtina mūsų gimnazijos vaidmenį formuojant būsimus mokslininkus. Tikimės, kad šie jaunuoliai ir toliau skleis žinias ir įkvėps kitus savo darbais.

 

Sveikiname!

Sveikiname gimnazijos berniukų komandą su puikiu pasirodymu ir užimta trečiąja vieta Šalčininkų rajono mokyklų žaidynių krepšinio varžybose! Jūsų pastangos ir atkaklumas parodė puikius rezultatus. Taip pat norime padėkoti fizinio ugdymo mokytojui Ivanui Kovalevskiui už jo atsidavimą, įžvalgas ir motyvaciją, kurios dėka komanda pasiekė šį nuostabų laimėjimą.

Jaunimo iš Licėjaus Sacre Coeur (Prancūzija) vizitas mūsų gimnazijoje

Balandžio 21 d. mūsų gimnazija sulaukė išskirtinių svečių iš Prancūzijos – Sacre Coeur licėjaus moksleivių. Vizitas prasidėjo nuo bendro susitikimo aktų salėje, kur mokinės Agnė Staniulytė, Milena Petkevič ir Veronika Juša papasakojo apie mūsų gimnazijos istoriją ir veiklą.

Dienai įpusėjus, atvykę svečiai buvo padalinti į dvi grupes, kurioms mokinio Norberto Vasilevskio iniciatyva ir padedant chemijos mokytojai Žanai Bogdevičienei buvo organizuoti praktiniai užsiėmimai chemijos laboratorijoje. Įvykusi veikla ne tik skatino praktinį mokymąsi, bet ir leido jaunuoliams iš abiejų šalių dalintis patirtimis ir žiniomis apie chemijos mokslą.

Po aktyvių mokslinių veiklų sekė bendri pietūs, kurių metu mokiniai dar artimiau susipažino, smagiai bendravo.

Po pietų svečiai dalyvavo ekskursijoje po mūsų gimnaziją. Jiems buvo pristatytos mokyklos edukacinės erdvės ir mokyklos bendruomenės veikla, suteikiant svečiams išsamesnį įvaizdį apie mūsų švietimo įstaigą.

Popietę buvo skirta grupinėms veikloms – jaunimas dalyvavo šokių pamokoje, žiūrėjo filmus ir žaidė komandinius žaidimus. Mokiniai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir sustiprino tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei komandinio darbo įgūdžius.

Vakarą vainikavo diskoteka. Mokyklos aktų salė virto šokių aikštele, kurioje skambėjo įvairių šalių populiariausi hitai. Diskoteka suteikė puikią galimybę jaunimui atsipalaiduoti po ilgos ir įdomios dienos.

Šis vizitas į mūsų gimnaziją buvo ne tik puiki proga mokytis ir tobulėti, bet ir nepakartojama patirtis, stiprinanti draugystės ryšius tarp dviejų skirtingų kultūrų atstovų.

 

Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ 5 ir 6 mobilumo dienos

Paskutinės Erasmus+ projekto „Let’s play it again” dienos buvo paženklintos gyvybinga žaidimų ir veiklų švente, kurioje vyravo juokas ir džiugi atmosfera. Nuo virtualios šaudyklos iki ramios kelionės laivu Augustave kiekviena akimirka buvo branginama kaip užmegztų ryšių ir dalijimosi patirtimi liudijimas.

Uždarymo ceremonijos metu kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas. Po sertifikatų įteikimo ceremonijos mokiniai ir mokytojai rinkosi pasidžiaugti savo pasiekimais ir pasimėgauti viso projekto metu kurtais prisiminimais.

Dalyviams pildant vertinimo anketas buvo vieningai sutikta, kad šis mobilumas buvo daugiau nei tik projektas – tai buvo transformuojanti patirtis. Tai ne tik patobulino dalyvių anglų kalbos ir socialinius įgūdžius, bet ir praplėtė akiratį bei įkvėpė naujai atrastą pasitikėjimo jausmą.

5-6 DIENŲ AKIMIRKOS

Finansinio raštingumo savaitė

Šią savaitę jaunesnieji mūsų gimnazijos mokiniai įsitraukė į nuostabią finansinio raštingumo kelionę, dalyvaudami specialiai sukurtoje iniciatyvoje – Finansinio raštingumo savaitė , kurią organizavo nevyriausybinė organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. Nuotykis, vykęs balandžio 15-19 dienomis, buvo skirtas mokiniams nuo 2 iki 8 klasės ir buvo įgyvendintas inovatyviame mokymosi tinklalapyje – jauniejifinansininkai.lt.

Visi dalyvavę mokiniai turėjo unikalų šansą gilinti savo žinias apie finansus, pagilinti žinias tokiomis temomis, kaip: „Taupymas ir biudžetas“, „Bankai ir palūkanos“ ir pan. Kiekviena tema buvo suskirstyta į tris lygius, leidžiančius mokiniams pasirinkti savo žinių lygį. Žaidimo metu kiekvienas teisingas atsakytas klausimas suteikė dalyviams 10 taškų, kurie virsdavo „pinigėliais“. Tai ne tik suteikė mokiniams smagią mokymosi patirtį, bet ir padėjo jiems įgyti praktinių finansinių žinių.

Finansinio raštingumo savaitė buvo ne tik švietimo iniciatyva, bet ir nuostabus būdas įtraukti jaunąją kartą į sėkmingą savo finansinės ateities planavimą.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Matematikos mokytojos,

Karjeros specialistė J.Latvienė

Erasmus+ projekto „Let’s Play It Again“ 4 mobilumo diena

Ketvirtąją projekto dieną moksleiviai lankėsi Dąbrowa Białostocka mokykloje. Jų laukė ekskursija po mokyklą ir pristatymas apie Lenkijos švietimo sistemą ir Palenkės regioną. Vėliau projekto dalyviai įtraukė pradinių klasių mokinius į bendras veiklas, kurių metu mokė juos žaidimų taisyklių bei praktikavo žaidimų technikas kartu su jais. Po pietų visos grupės pasivaikščiojo pažintiniu taku,  apžiūrėjo Szusalewo pėsčiųjų tiltą. Diena baigėsi mokinių diskoteka.

4 DIENOS AKIMIRKOS