W świetle programu „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023”, nasze gimnazjum miało zaszczyt być beneficjentem jednego z jego cennych działań. W ramach tej inicjatywy, 51 uczniów klas pierwszych, pełnych entuzjazmu i gotowych na edukacyjną przygodę, otrzymało specjalnie przygotowane wyprawki.

W ramach przyznanych wyprawek, każde dziecko otrzymało kompletny zestaw niezbędnych artykułów szkolnych i przyborów edukacyjnych. Znajdują się w nich nie tylko podstawowe artykuły, takie jak zeszyty, długopisy czy kredki, ale także elementy sprzyjające rozwijaniu kreatywności i zainteresowań edukacyjnych.

Z radością możemy stwierdzić, że program „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023” spełnia swoje zadanie, otwierając drzwi do lepszej przyszłości dla młodych Polaków na Litwie. Dla dzieci i ich rodzin to nie tylko pomoc materialna, ale także wyraz solidarności i dbałości o zachowanie polskości poza granicami kraju.

Dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.