Zęby są niezwykle ważne dla każdego człowieka. Ze względu na pełnioną funkcję wyróżnia się kilka rodzajów zębów, a ich liczba zależy od wieku. Jak dbać o zęby? Codzienne mycie zębów, płukanie jamy ustnej i regularne wizyty u lekarza dentysty to zasady, którymi powinien kierować się każdy, kto chce mieć piękny uśmiech.

28 marca podczas zajęcia z panią Niną Szilkienie uczniowie klasy 4C i 4B sprawdzili, ile mają zębów i jakie rodzaje. Dowiedzieli się, czym zajmuje się lekarz dentysta. Dotykając materiałów o podobnej strukturze zbadali, z czego składają się zęby. Wykonując doświadczenia zbadali, jak bakterie niszczą zęby i w jaki sposób można temu zapobiec. Pod koniec zajęcia uczniowie nauczyli się, jak pielęgnować zęby, by zachować piękny i biały uśmiech.

Wychowawczynie Regina Miłosz i Krystyna Rogoża