Naujienų archyvas: 2013.04.15

Lekcje o Miłosierdziu Bożym

2013-04-15

W ciągu całego tygodnia po Niedzieli Przewodniej uczniowie klas początkowych gościli w swoich klasach reprodukcję obrazu „Jezu Ufam Tobie”, namalowanego pod dyktando św. Faustyny. Siostra Michaela Rak ze zgromadzenia sióstr Miłosierdzia Bożego przekazała nauczycielom klas początkowych reprodukcję obrazu. Nauczyciel technologii pan Julian Miłosz oprawił go w ramę. Katechetki panie Tatiana Kukis i Teresa Grudzińska przygotowały katechezę o znaczeniu obrazu, był również wyświetlany film o Faustynie Kowalskiej. Panie od nauczania początkowego kontynuowały temat Miłosierdzia Bożego na pozostałych przedmiotach. Każdy uczeń poznał historię powstania obrazu, życiorysy św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki, dowiedział się o malarzach Eugeniuszu Kazimierowskim i Adolfie Hyła. Uczniowie czytali urywki z Dzienniczka św. Faustyny oraz odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Henry Ford mówił, że połączenie sił – to początek, pozostanie razem – to postęp, wspólna praca – to sukces. Więc, poprzez współpracę międzyprzedmiotową udało się osiągnąć cel: zapoznać uczniów klas początkowych ze Świętem Miłosierdzia Bożego.

Nauczycielka klas początkowych Łucja Dudojć