Naujienų archyvas: 2013.04.19

II Festiwal kultury rosyjskiej

2013-04-19

19 kwietnia grupa wokalna zespołu ,,Solczanka” uczestniczyła w barwnym II Festiwalu kultury rosyjskiej w podstawowej szkole w miasteczku Jaszuny. Nasi uczniowie pod kierownictwem nauczycielki muzyki p. Elwiry Uczkuronis przygotowali piosenki ,,Krylatyje kaczeli „ oraz ,,Odnoklasniki moi, odnoklasnicy”. Uczennica G1a klasy Anna Kudżma zauroczyła widownię mistrzowskim wykonaniem piosenki o przyjacielach z lat szkolnych, zaś akomponiował na gitarze uczeń klasy G1a Olgierd Duchniewicz.

Jako że nasz rejon wyróżnia się wśród innych rejonów Litwy wielonarodowościowym składem oraz tolerancją w stosunku do innych narodowości, dlatego nikogo nie dziwi, że i uczniowie naszego gimnazjum pięknie opanowali obcy język rosyjski, płynnie umieją nie tylko wyrażać swe myśli, lecz i wykonywać piosenki w tym języku.

Już drugi rok z rzędu w Festiwalu biorą udział szkoły naszego rejonu oraz goście z Wileńszczyzny. W tym roku Festiwal może się także szczycić i przybyciem dostojnych gości: mera rejonu solecznickiego p. Zdzisława Palewicza, zastępcy Konsula Rosji na Litwie p. Łatipowa, przewodniczącej Asocjacji rosyjskich szkół na Litwie p. E. Kanaitie, kierownika Oświaty reonu solecznickiego p. R. Markiewicz i in. W festiwalu wzięli także udział i uczniowie miasta Wilna i rejonu wileńskiego.

Dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie, wspaniałą organizację festiwalu, smaczne pierogi i kibiny.

Nauczycielka języka rosyjskiego

Lucja Szuszkiewicz