Naujienų archyvas: 2013.04.24

Występy teatrzyku „Skrzat“

2013-04-24

24 kwietnia nasze gimnazjum odwiedzili aktorzy teatru „Skrzat” z Polski, z Krakowa ze spektaklem „Jak Marysia mała słonko złapać chciała”. Widzami byli uczniowie klas początkowych i grupy przygotowawczej.

Dzieci bardzo lubią spotkania z aktorami i żywo reagują na ciekawe przygody bohaterów bajek. Pewnego razu bohaterka bajki – Marysia dostrzegła piękność słonka i wyruszyła w podróż, by je złapać. Kolejno na swej drodze spotykała szewca, rozbójnika, kota, konika, ducha, kierowcę, ale nikt nie potrafił jej pomóc dostać się do słonka. Dopiero pomoc pilota okazała się pomocna i dzięki niemu Marysia spełniła swoje marzenia.

Morał bajki pozwolił uwierzyć dzieciom w to, iż nawet największe marzenie może się spełnić, jeśli się do niego dąży z całych sił oraz wkłada wiele wysiłku i starań.

Bajka zawierała wiele elementów humorystycznych, ale też nie brakowało w niej treści edukacyjnych. Dekoracje sceniczne, ciekawe i kolorowe stroje aktorów sprawiły, że uczniowie doskonale się bawili. Mali widzowie nagrodzili aktorów dużymi brawami.

Nauczycielka Irena Sworobowicz