Naujienų archyvas: 2013.04.30

Szkolny etap konkursu „Mały Erudyta”

2013-04-30

30 kwietnia b. r. 36 uczniów klas początkowych Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach zmagało się w szkolnym etapie konkursu „Mały Erudyta” o tytuł Erudyty klas początkowych.

Pytania konkursowe zostały opracowane przez nauczycieli klas początkowych. Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęły się przygotowania do konkursu. Każda klasa musiała też wyłonić trzech uczniów do etapu szkolnego.

Nad przebiegiem konkursu czuwało 7 uczniów 7C klasy (Gabriela Gierasimowicz, Kornelia Gierasimowicz, Wiktoria Kłoczko, Erika Maczkowskitie, Konrad Matulewicz, Daniel Sitnikow, Agata Wieligor).

Konkurs składał się z czterech etapów. Podczas pierwszego uczniowie odpowiadali na identyczne pytania do tych, z których szykowali się do konkursu. W drugim etapie padały odmiennie sformułowane pytania, a podczas trzeciego uczniowie musieli opisać obrazek, wykorzystując wiedzę zdobytą w toku szykowania się do konkursu. Czwarty etap – odgadywanie co jest ukryte w pudełku poprzez zadawanie pytań naprowadzających.

Wszyscy uczniowie byli dobrze przygotowani do konkursu, więc jury miało trudne zadanie – wyłonić 3 najlepszych wśród przedstawicieli 1, 2, 3 i 4 klas.

1 miejsce

• Dominik Mockus, 1B klasa (nauczyciel Alina Suruda)
  • Karimas Szerłat, 2C klasa (nauczyciel Irena Sworobowicz)
  • Deimantas Simuntis, 3B klasa (nauczyciel Łucja Dudojć)