Naujienų archyvas: 2016.12.22

Hej kolęda, kolęda…

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami tęczy świecidełka i wystawy sklepowe tworzą grudniowy nastrój. Okres ten uwielbiają dzieci z gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd, pastorałek i wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w tygodniu przed świętami spotkali się czwartacy wraz z rodzicami na spotkaniu wigilijnym. Był czas na życzenia, symboliczne przełamanie się opłatkiem oraz jak tradycja nakazuje wspólne kolędowanie. Każda czwarta klasa przygotowała krótki występ: śpiewanie kolęd, pastorałek, recytację wierszy.

Wigilia przebiegła w bardzo rodzinnym nastroju. Po tak ujmującym przedstawieniu rodzice nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami, podziękowaniami oraz słodkimi upominkami. A uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

Wychowawczyni 4c klasy Krystyna Rogoża

Spotkanie opłatkowe w Kamionce

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. W przedświąteczny czwartek 22.12.2016 r. odbyło się w Kamionce spotkanie opłatkowe z rodzicami, gośćmi i z całą społecznością wsi. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. Dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pod tytułem „Niebo i Ziemia” . Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. Takie spotkania mają na celu nie tylko pielęgnowanie oraz podtrzymywanie tradycji ludowych i religijnych, ale również są wspaniałą okazją do integracji społeczności i dostarczeniu dzieciom radosnych przeżyć.

Wychowawczyni Nijola Bilinskaja