Naujienų archyvas: 2017.02.23

Zabawa w teatr

„Teatr podobnie jak szkoła chce dziecko rozwijać.“
Jan Dorman

Teatr pełni bardzo ważną funkcję w rozwoju i socjalizacji dzieci. Pomaga rozbudzić wyobraźnie, ciekawość świata, a także uwrażliwić dzieci na otaczającą przestrzeń, wyostrzyć zmysły. Ważna jest nauka poprzez zabawę, zabawę w teatr, na którą zaprosili uczniów klas początkowych aktorzy krakowskiego teatru „Fantazja“. Uczniowie usłyszeli jak należy się ubrać, gdy się idzie do teatru, czego nie można robić podczas przedstawienia, dlaczego w teatrze są trzy dzwonki, a także co to scenografia, rekwizyty itd. Zajęcie było wzbogacone ćwiczeniami ruchowymi, mimicznymi, dykcyjnymi oraz zabawami rytmicznymi. Dzieci, wywoływane na scenę, musiały zapanować nad własnym lękiem, tremą, nieśmiałością, czasem trudnym do powstrzymania śmiechem. Współtworzenie przedstawienia dało poznać smak pewnej popularności i sukcesu, co na co dzień dane jest dzieciom tylko bardzo dobrze się uczącym.

Serdecznie dziękujemy Centrum Kultury w Solecznikach za udostępnienie sali, a aktorom za pozytywne emocje i fantastyczną lekcję o teatrze.

Wicedyrektor Beata Zarumna