Naujienų archyvas: 2017.02.28

Lekcja o Zapustach

28 lutego w całej Litwie były Zapusty. Zapusty to tradycyjne święto, które rozpoczyna się od Trzech Króli i trwa do Środy popielcowej kiedy zaczyna się Wielki Post.

Nauczycielka klas początkowych Jolanta Wołosewicz i nauczycielka języka litewskiego Irena Samuliavičienė przeprowadziły lekcję integracyjną na temat „Tradycje zapustowe“.

Podczas lekcji, która odbyła się w dwóch językach, uczniowie poznali obyczaje i tradycje zapustowe. Uczniowie dowiedzieli się kto to jest Post i Zapust, dlaczego oni między sobą walczą i kto zwycięża, dlaczego jest palona Marzanna, jakie dania są szykowane na Zapusty i dlaczego w tym dniu tak dużo jemy.

Uczniowie pracując samodzielnie w grupach, tworzyli opowiadania o Zapustach. Na przerwie śródlekcyjnej bawili się w zabawę zapustową (taniec ze szczotką).

Wychowawczyni klas 4a Jolanta Wołosewicz