Naujienų archyvas: Luty 2020

Zimowisko na Zaolziu (Czechy)

Twórca i założyciel skautingu Robert Baden-Powell twierdził, że kluczem do szczęścia jest robienie tego, co można robić najlepszego w danej chwili. Jaki jest najlepszy sposób na spędzenie ferii zimowych? Aktywny wypoczynek na biwaku, co uczyniła grupa harcerek i harcerzy należących do 8 Solecznickiej Drużyny Harcerek „Zodiak”, 7 Solecznickiej Drużyny Harcerzy „Step” oraz do Związku Drużyn Harcerskich „Trop”. Pobyt na zimowisku harcerek w Bukowcu i harcerzy w Milikowie stał się możliwy dzięki gościnności Podsudeckiego Związku Drużyn Harcerek i Harcerzy, z druhem Marcinem Żukowskim na czele. Oprócz zwiedzania Cieszyna i inauguracji zimowiska poprzez zabawę na lodowisku uczestnicy aktywnie odpoczywali w domach Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego na Zaolziu, spędzając czas na licznych grach i zajęciach, mających na celu zgłębienie wiedzy i zdobycie nowych sprawności. Nie obyło się bez gier w terenie oraz wędrówek na szczyty Beskidu Morawsko-Śląskiego, a także zabawy na śniegu, o którym koledzy z rodzinnych miast mogli tylko marzyć. Tłusty Czwartek był dniem spędzonym na wspólnej modlitwie podczas mszy św. oraz popisami artystycznymi na festiwalu piosenki, podczas którego młodzież bawiła się wykonując i słuchając utworów z czterech kategorii: harcerskich, patriotycznych, biesiadnych i kabaretowych. Pięć dni uzupełniło bagaż wrażeń i wspomnień o nowe znajomości, zabawne chwile, wiedzę o historii Zaolzia i zdobyte umiejętności.
Z całego serca dziękujemy druhowi Marcinowi Żukowskiemu za zaproszenie, komendantom, oboźnym i zastępowym obu baz za treściwy program, Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej oraz Samorządowi Rejonu Solecznickiego za wsparcie finansowe na zakup usługi transportowej, oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspaniale spędzonego czasu.

Drużynowa 8 SDH „Zodiak” Gabriela Mockutie

Więcej zdjęć na szkolnym Facebook

Kiermasz Walentynkowy

13 lutego w naszym gimnazjum odbył się mały Kiermasz Walentynkowy, zorganizowany przez spółkę Du Savon, założoną przez uczniów klasy 6c.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, którzy zwiedzili nasz kiermasz.

Spółka Du Savon

Nauka nie musi być trudna

Jak kreatywnie się uczyć w klasie pierwszej? Czasem warto zrobić coś zupełnie innego niż zwykle — na przykład zamienić klasę w prawdziwe laboratorium.
Przygotowaliśmy dla pierwszaków 6 prostych eksperymentów, które z łatwością przeprowadziliśmy w swojej pracowni klasowej. Przy okazji poznaliśmy proste zjawiska z zakresu chemii i fizyki. Dobra zabawa i aktywna praca zespoliły uczniów w zdyscyplinowany kolektyw.
Uczniowie musieli dokładnie nauczyć się odmierzać ciecze w mililitrach. Dokładnie i ostrożnie łączyć ze sobą barwniki, składniki sproszkowane i ciekłe, aby wykonywany eksperyment się udał. Moc przyjemnych emocji rozpierało każde dziecko. Nie brakło głośnego śmiechu, kiedy wybuchał wulkan. Krzywiły się dziecięce minki, kiedy musiały skosztować kwasku cytrynowego czy mocno słodkiego miodu. Na lekcji nawet udało się wyczarować słodki gazowany napój. A potem uczyliśmy się robić wnioski. Ważną rzeczą jest podsumowanie wykonanej pracy. Dzieci udzielały prostych odpowiedzi opisujących zjawiska, które działy się podczas wesołej lekcji z doświadczeniami. Eksperymentowały i rozwijały swoją wrodzoną ciekawość poznawczą!

Wychowawczyni Irena Gredziuszko i uczniowie klasy 1c

Tradycyjne spotkanie absolwentów

1 lutego w gimnazujum odbyło się tradycyjne spotkanie absolwentów. Gospodarzami spotkania byli obecni uczniowie klas starszych, którzy zaprezentowali wspaniały program. Powrót na jeden wieczór w mury szkolne był okazją spotkania kolegów oraz podziękowania nauczycielom i wychowawcom.

Galeria zdjęć I część

Galeria zjęć II część