Naujienų archyvas: 2021.07.29

Niech spełniają się marzenia

Wyczerpujący maraton egzaminacyjny, oczekiwanie wyników i … wreszcie nadchodzi czas otrzymania do ręki świadectwa ukończenia szkoły średniej, stanowiącym grubą kropkę, zamykającą rozdział szkolny.

28 lipca w parku szkolnym odbyło się tak długo oczekiwane święto – bal maturalny. Przed rozpoczęciem święta uczniowie 12 klas zgodnie z tradycją wysadziły drzewko w parku szkolnym na pamiątkę o swojej promocji. Na uroczystości wręczenia świadectw dojrzałości przybyli Dyrektor administracji samorządu rejonu solecznickiego p. Józef Rybak z małżonką, Ks. Rusłan Wilkiel, rodzice, nauczyciele, przyjaciele. W tym roku 44 maturzystów pomyślnie złożyło maturę i wypróbuje swoje siły podjęcia studiów dalszych.

Podczas imprezy nasze gimnazjum honoruje najbardziej zdolnych i aktywnych maturzystów poprzez wręczenie wyróżnienia „Mądrali” dla uczniów, którzy aktywnie biorą udział w konkursach i olimpiadach. W tym roku uhonorowana została Eliza Rybak, która poprzez kilka lat zdobywała pierwsze miejsca na rejonowych olimpiadach z biologii i chemii, języka angielskiego, języka litewskiego.

W ten wieczór brzmiały słowa wdzięczności dla uczniów, rodziców, nauczycieli i administracji gimnazjum. Po uroczystej akademii i sesji zdjęciowej wszyscy udali się do restauracji na wspólną zabawę. Zabawa do rana i oczekiwanie na świt. Wspólne czekanie na wschód słońca to symboliczne pożegnanie ze szkołą, wejście w dorosłość. Ujrzenie wschodzącego słońca jest dobrym znakiem na przyszłość!

Kochani maturzyści, życzymy pewności siebie, odwagi, zdecydowania we wszystkich działaniach. Niech wasz los będzie bogaty na radości i dobro. Pomyślnej drogi w dorosłe życie!

Więcej zdjęć na szkolnym Facebook