Naujienų archyvas: 2024.05.02

„Wędrówka po mydlanym świecie” – Lekcja przeprowadzona przez uczennic klasy G2c.

2 maja, uczniowie klasy 6a mieli okazję przenieść się w fascynującą podróż po świecie mydła. Lekcja, która została przeprowadzona przez utalentowane uczennice z klady G2c, okazała się nie tylko edukacyjna, ale również niezwykle inspirująca.

Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość zgłębienia historii mydła, poczynając od jego pradawnych korzeni aż do współczesnych metod produkcji. Uczennice zaprezentowały fascynujące fakty dotyczące roli mydła w różnych kulturach i epokach historycznych, co sprawiło, że uczniowie z zaciekawieniem słuchali każdego słowa.

Następnie przyszedł czas na praktykę. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać swoje własne mydełka. Z pomocą instruktorów, którzy z wielką cierpliwością i zaangażowaniem pomagali młodym adeptom sztuki mydlarskiej, każde dzieło było unikatowe i pełne osobistego zaangażowania.

Ta niezwykła lekcja nie tylko dostarczyła uczniom nowej wiedzy, ale także rozbudziła ich kreatywność i zainteresowanie nauką poprzez praktyczne doświadczenie. Dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy G2c, świat mydła stał się dla nas wszystkich nieco bliższy i bardziej fascynujący.

Lekcja integracyjna matematyki i umiejętności życiowych pt. „Matematyka na talerzu: planujemy zbilansowane posiłki”

W trakcie dzisiejszej lekcji integracyjnej matematyki i umiejętności życiowych pt. „Matematyka na talerzu: planujemy zbilansowane posiłki”, uczniowie klasy G1B wykorzystywali swoje umiejętności matematyczne do planowania zdrowych posiłków. Zajęcie rozpoczęło się od przypomnienia podstaw zdrowego żywienia, akcentując wartość różnorodności dietetycznej, zalety produktów pełnoziarnistych oraz potrzebę ograniczenia cukru i soli.

Uczniowie i licznie przybyli goście – nauczyciele, zostali podzieleni na grupy, w których mieli za zadanie zaplanować zbilansowany posiłek, stosując zasady zdrowego jedzenia oraz matematyczne kalkulacje kalorii i wartości odżywczych. To zadanie pokazało praktyczne zastosowanie matematyki w życiu codziennym i podkreśliło znaczenie świadomego komponowania diety.

Takie metody nauczania są kluczowe, zwłaszcza teraz, gdy młode pokolenia coraz częściej borykają się z chorobami dietetycznymi. Integracja wiedzy życiowej z naukami ścisłymi, jak matematyka, umożliwia uczniom zrozumienie realnych zastosowań nauki w codziennym życiu i przygotowuje ich do podejmowania świadomych decyzji zdrowotnych.

Po zakończonych pracach każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy, co stanowiło ważny element refleksji nad tym, co wynieśli z lekcji, i oceny osiągnięcia celów edukacyjnych.

Dziękujemy uczniom klasy G1B za aktywne zaangażowanie w pracę grupową oraz nauczycielom za ich wkład i cenne uwagi.

Wędrówka po mydlanym świecie

Wędrując po mydlanym świecie, uczniowie klasy 5c zostali zaproszeni do niezwykłej przygody przez swoje koleżanki z klasy g2c. Ta niezwykła podróż miała miejsce podczas zajęć, na których uczyli się tworzyć własne mydełka.

Uczniowie klasy 5c z zainteresowaniem wysłuchali historii o tajemniczych składnikach i technikach potrzebnych do stworzenia wyjątkowych mydełek. Zainspirowani przez opowieści swoich koleżanek, postanowili sami spróbować swoich sił w sztuce mydlarskiej.

Z determinacją i zaangażowaniem, które imponowały nawet nauczycielom, uczniowie klasy 5c przystąpili do pracy. Wspierani przez doświadczonego instruktora, samodzielnie wybierali składniki i mieszali je, tworząc unikalne kompozycje zapachowe i wzory dla swoich mydełek.

Podczas procesu tworzenia mydełek, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności manualne, ale także rozwijali swoją kreatywność i współpracowali z innymi. Ta wspólna przygoda nie tylko zbliżyła ich jako grupę, ale także dostarczyła im niezapomnianych doświadczeń i nauk, które wykraczają poza zwykłe zajęcia szkolne.

Na koniec zajęcia, każdy uczeń klasy 5c mógł z dumą przyjrzeć się swojemu własnoręcznie wykonanemu mydełku, które było wyrazem ich własnej wyobraźni i pracy. Ta wędrówka po mydlanym świecie nie tylko dostarczyła im radości i satysfakcji, ale także nauczyła ich cennych umiejętności życiowych i pracy zespołowej.