Naujienų archyvas: 2024.05.09

Spotkanie ze szkołą partnerską z Płońska w ramach kontynuacji projektu „Ratownicy czytelnictwa”

Drugi rok trwa współpraca uczniów naszego gimnazjum ze szkołą w Płońsku. Zaczęła się współpraca w ramach wspólnego polsko – litewskiego projektu „Ratownicy czytelnictwa”. Lejtmotywem czytania w bieżącym roku szkolnym było znalezienie informacji pisanej o patronach naszych szkół. Chodziło również o komunikację młodzieży, poznanie miejsca zamieszkania, szkoły. W dniu 8 maja uczniowie klas 6b,  7a, 7b, 8c i GIc wzięli udział w spotkaniu online z uczniami Szkoły Podstawowej Rr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Wśród wielu aktywności znalazły się wzajemne prezentacje miejscowości, szkół oraz tradycji szkolnych. Uczniowie naszej placówki przedstawili szkoły znajdujące się w Solecznikach, postać Jana Śniadeckiego oraz najważniejsze tradycje obchodzone w gimnazjum.

Nasi partnerzy zaprezentowali sylwetkę patrona szkoły Jana Walerego Jędrzejewicza oraz informacje o Litwie. Po wspólnym spotkaniu już wiemy, że nasi patroni mieli wspólną pasję – astronomię. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a nawet powstały już pierwsze pomysły na kolejne wspólne działania.

Polonistki

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO WIELKIEGO TESTU ZE ZNAJOMOŚCI BIBLII.

Otrzymaliśmy wyniki MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU BIBLIJNEGO edycja IV – „A Boży Duch unosił się ponad wodami…, który odbył się 18 kwietnia. W konkursie co roku bierze udział młodzież z różnych szkół Polski, Litwy i Ukrainy. Kilku uczniów naszego gimnazjum też wzięło w nim udział.

LAUREACI

I miejsce Staniulytė Agnė GIIc

II miejsce Manujlova Greta GIc, Petkevič Milena GIIc

Wyróżnienie specjalne Valučko Marek GIIIa, Timofiejev Artiom GIIIa.

Gratulujemy uczniom oraz nauczycielce religii Teresie Grudzińskiej.

Ogólne wyniki konkursu są pod linkiem: https://lo-olawa.edupage.org/news/…#