29 listopada odbyło się przedstawienie teatralne „Miś Jogi o ekologii” w wykonaniu Teatru Fantazja, które odbiorcami byli uczniowie klas początkowych.

Przedstawienia Teatru Fantazja są autorskie, edukacyjne oraz interaktywne. Dzieci czynnie uczestniczą w spektaklach razem z aktorami. Barwna scenografia, muzyka, efekty specjalne oraz przepiękne stroje, pobudzają wyobraźnię małych widzów i pomagają przenieść im się do magicznej krainy.

Akcja spektaklu „Miś Jogi o ekologii” rozgrywa się w lesie, w którym panuje porządek i wszystkie zwierzęta czują się w nim bezpiecznie. Nad lasem czuwa Strażnik, który niespodziewanie musi wyjechać. Mianuje na swojego zastępcę Misia Jogiego, który uważa, że świetnie sobie poradzi z tym zadaniem. Niestety pilnowanie porządku w lesie nie jest takie łatwe, gdy się nie zna podstawowych zasad ekologii.

Na szczęście Pani Przyroda przychodzi mu z pomocą.

Bajka uczyła dzieci poprawnego zachowania w lesie (nie śmiecić, zachowywać ciszę, nie niszczyć otaczającej nas przyrody itp.), a także ekologii (segregować śmieci, oszczędzać światło i wodę).

Serdecznie dziękujemy wspaniałym aktorom Teatru Fantazja za dużo pozytywnych emocji i wspaniałą lekcję wychowawczą.