Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi .

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z solecznickiego przedszkola ”Bajka” pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

6 grudnia uczniowie klas 4 Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach przyodziani w czerwone czapeczki, postanowili zrobić niespodziankę i zawitali do zeróweczek. Czwartacy z ogromną radością przywitali dzieci, pań śpiewając piosenki, recytując wiersze, grając na instrumencie muzycznym oraz tańcząc.

Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Następne odwiedziliśmy zeróweczkę naszego gimnazjum i grupę przygotowawczą w Kamionce.

Wizyta krasnoludków czyli czwartaków wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wychowawczyni klasy 4c Krystyna Rogoża