„Bez słów, bez kazania, bez rozgłosu, w milczeniu, dobrym przykładem można ludziom czynić nieskończenie wiele dobrego.“
Karol de Foucauld

16 grudnia każdy uczeń klas początkowych Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach opuszczał gmach szkolny z uśmiechem na twarzy i z workiem prezentów od św. Mikołaja. Po raz 14 świąteczne niespodzianki dla polskich dzieci z Solecznik zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu przy finansowym wsparciu wielu ludzi dobrej woli. Zaszczyt przekazania świątecznych paczek przypadł w udziale koordynatorom akcji, czyli pani Teresie Zasadni, Sylwii Frańczak, Robertowi Kuśmirze, Witoldowi Nowakowskiemu i emerytowanemu dyrektorowi Sławomirowi Mazurkowi. W tym roku panie od nauczania początkowego przygotowały cztery krótkie programy artystyczne, po których dzieci otrzymały długo oczekiwane prezenty. W imieniu całej początkówki, podczas ostatniego występu, uczniowie podziękowali orszakowi za niespodzianki i wręczyli upominki, udekorowane prze panią Krystynę Rogoża.

Serdecznie dziękujemy ekipie, która pomogła przygotować 14 Sandomierskie Mikołajki: rozładowywała paczki, drukowała podziękowania, robiła plakaty, wkładała do worków paczki, szykowała program, kupowała prezenty, kwaterowała i żywiła gości. Zgrana współpraca dorosłych sprawiła, że dzieci udały się do domów szczęśliwe, a goście powrócili do Sandomierza w podniosłym nastroju, gdyż, powtarzając za Henrykiem Sienkiewiczem, „dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie“.

Wicedyrektor Beata Zarumna