Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami tęczy świecidełka i wystawy sklepowe tworzą grudniowy nastrój. Okres ten uwielbiają dzieci z gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd, pastorałek i wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w tygodniu przed świętami spotkali się czwartacy wraz z rodzicami na spotkaniu wigilijnym. Był czas na życzenia, symboliczne przełamanie się opłatkiem oraz jak tradycja nakazuje wspólne kolędowanie. Każda czwarta klasa przygotowała krótki występ: śpiewanie kolęd, pastorałek, recytację wierszy.

Wigilia przebiegła w bardzo rodzinnym nastroju. Po tak ujmującym przedstawieniu rodzice nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami, podziękowaniami oraz słodkimi upominkami. A uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

Wychowawczyni 4c klasy Krystyna Rogoża