30 listopada odbył się rejonowy etap konkursu „Dzieci stulecia Litwy”, którego organizatorzy pragną zachęcić uczniów do zgłębienia wiedzy z zakresu historii, nauki, sztuki, kultury, rozwijać umiejętności krytycznego myślenia, kreatywności i autoekspresji, współpracy w zespole, a także zachęcić do dodatkowej pracy z uczniem zdolnym. Do zmagań konkursowych zostały wykorzystane aplikacje Kahoot i Plickers, a także przygotowane przez koło metodyczne nauczycieli klas początkowych Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach karty do gry zespołowej oraz gra prowadzona przez harcerki z 8 SDH „Zodiak“. Po podliczeniu punktów zostali wyłonieni zwycięzcy:

Drużyna z Gimnazjum w Ejszyszkach

Drużyna z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach

Drużyna z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach

Drużyna z Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach.

Gratulujemy zwycięzcom, serdecznie dziękujemy drużynom z Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, Gimnazjum im. Ludwika Narbutta i Szkoły Podstawowej w Dajnowie za udział, a nauczycielom – za przygotowanie uczniów do konkursu. Wyrazy podziękowania kierujemy do Samorządu Rejonu Solecznickiego za ufundowanie dyplomów, podziękowań i nagród dla uczestników konkursu.

Życzymy udanego zakończenia bieżącego roku szkolnego i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w listopadzie 2019 roku.

Wicedyrektor Beata Zarumna