Edukacja dzieci i młodzieży jest wspólną sprawą rodziców i nauczycieli. Rodzice rozpoczynają proces edukacji, wpajają wartości, rozbudzają uczucia i kształtują wyobraźnię. Szkoła, kontynuując edukację, rozwija i pogłębia treści wyniesione z domu. Szkoła, by móc wpływać na wychowanie i rozwój ucznia, a także pielęgnować wartości oraz budować autorytet, musi znaleźć płaszczyznę porozumienia z rodzicami, zdobyć ich zaufanie, przezwyciężyć niechęć i bierność. W tym celu organizowana jest akcja „Rodzice w roli nauczyciela”, poprzez którą nauczyciele i rodzice występują jako partnerzy w budowaniu klimatu współdziałania, wzajemnego zaufania i poczucia misji na rzecz dziecka.
Mamy za sobą kilka przykładów współpracy, którymi się dzielimy z naszym czytelnikiem.
Uczniowie 1b klasy uczestniczyli w lekcji Wielkanocnej pod egidą pani Aleksandry Rusak. Uczniowie 1a klasy w ramach zajęcia o zdrowym odżywianiu przygotowali pizzę na patelni pod wskazówki pani Marii Lisowskiej. Pani Aleksandra Jurgo wprowadziła uczniów 3b klasy do tajemniczego świata zwierząt i roślin podczas zajęcia o Czerwonej księdze gatunków zagrożonych.
Serdecznie dziękujemy Mamom za okazaną chęć współpracy i organizację treściwych zajęć.