W klasie szóstej odbyła się niezwykła lekcja integracyjna, łącząca polski i matematykę w nietradycyjny sposób. Lekcję zorganizowały pani Grażyna Koczan oraz pani Olga Narkun. Tematem zajęć było pisanie listów do Świętego Mikołaja, ale zaskakująco zostały one połączone z zagadnieniami z geometrii.

Na początku lekcji uczniowie otrzymali nietypowe zadanie – kartki z figurami geometrycznymi. Zadanie brzmiało: „Stwórz list do Świętego Mikołaja, używając co najmniej trzech różnych figur geometrycznych”. Dla uczniów było to wyzwaniem, ale jednocześnie fascynującym połączeniem dwóch różnych dziedzin.

Podczas pisania listów uczniowie musieli być kreatywni zarówno w wyrażaniu swoich życzeń, jak i w umiejętnościach matematycznych. Niektórzy zdecydowali się na zastosowanie prostokątów i trójkątów w formie ozdób na kartce, podczas gdy inni używali okręgów do zaznaczenia najważniejszych elementów ich życzeń.

Lekcja ta nie tylko rozbudziła kreatywność uczniów, ale również pozwoliła im zobaczyć, jak matematyka może być używana w codziennym życiu. Pano Olga szczegółowo omówiła, jak różne figury geometryczne mogą być wykorzystane w tworzeniu estetycznych elementów na kartkach.

W rezultacie uczniowie nie tylko doskonalili umiejętności matematyczne, ale również nauczyli się, że matematyka może być kreatywna i zaskakująco łączyć się z innymi przedmiotami.

Wideo: Anna Mackiewicz