Jan Śniadecki, wybitny matematyk, od ćwierć wieku pełni funkcję patrona naszego gimnazjum. Jego pasja do matematyki i zaangażowanie w rozwijanie zdolności uczniów stanowią nieodłączną część historii placówki.

Z okazji jubileuszu, w ramach różnorodnych działań edukacyjnych, szczególne miejsce zajmują inicjatywy związane z rozwijaniem zdolności matematycznych uczniów.

Aby urozmaicić proces nauczania matematyki, zakupiliśmy 60 nowoczesnych gier planszowych, które nie tylko uczą, ale także rozwijają umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Dodatkowo, nabyliśmy 24 zestawy pomocy naukowych, skoncentrowanych na interaktywnej nauce, pomagających lepiej zrozumieć abstrakcyjne zagadnienia matematyczne.

W trosce o integrację nowoczesnych technologii z procesem nauczania, zdecydowaliśmy się na zakup interaktywnego ekranu.

Dla zapewnienia komfortu i mobilności uczniów, trzy gabinety zostały wyposażone w łącznie 30 kompletnych zestawów mebli, zapewniających wygodę podczas zajęć.

Realizacja tych inicjatyw była możliwa dzięki hojności Stowarzyszenia Odra Niemen, które udzieliło wsparcia finansowego na zakup niezbędnego wyposażenia. To partnerskie zaangażowanie stanowi doskonały przykład, jak współpraca szkół i organizacji społecznych przyczynia się do rozwoju edukacyjnego.

Głęboko dziękujemy Stowarzyszeniu Odra Niemen za Ich hojność i partnerską współpracę, która otwiera przed nami nowe perspektywy edukacyjne. Dzięki wsparciu, nasze gimnazjum staje się miejscem, gdzie nauka matematyki to fascynująca podróż, a uczniowie zyskują narzędzia do skutecznego rozwijania swoich umiejętności.

Zrealizowano w ramach projektu

„Wzmacnianie polskich placówek edukacyjnych na Litwie” prowadzonego przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dofinansowanego przez
Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki