22 marca uczniowie klas I- IV gimnazjalnych mieli niezwykłą okazję spotkać się z księdzem rekolekcjonistą Mariuszem Marszałkiem, który w ramach rekolekcji wielkopostnych wygłosił dla nich konferencję na temat Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Podczas tego spotkania Ksiądz Mariusz opowiedział uczniom o historii i symbolice tego szczególnego obrazu. Przypomniał im, że obraz ten ukazuje Jezusa, który odsłania swe serce i jest gotowy do przyjęcia każdego, kto zwraca się do Niego z ufnością i prośbą o miłosierdzie. Ksiądz podkreślił, że obraz ten jest wyrazem nieskończonego miłosierdzia Boga, który zawsze czeka na naszą nawróconą drogę i gotowy jest nas przyjąć bez względu na nasze grzechy czy przewinienia i kocha nas nie zważając na nic, takimi jacy jesteśmy. Kontynuując ten wątek, w swoim kazaniu w kościele parafialnym, gdzie mogła uczestniczyć cała społeczność naszego gimnazjum zachęcił wiernych do praktykowania miłosierdzia w życiu codziennym.