11 kwietnia abiturienci naszego gimnazjum spotkali się z profesorem Stanisławem Dubaj z Akademii Zamojskiej w Polsce.

Podczas spotkania uczniowie słuchali o warunkach przyjęcia i programach studiów: prawie, fizjoterapii, filologii, finansach, informatyce, pedagogice, pielęgniarstwie, turystyce i rekreacji oraz innych. Dowiedzieli się także o możliwościach otrzymania stypendiów socjalnych, życiu w akademiku i uczestnictwie w programie Erasmus+.

Uczniowie interesowali się, jak przebiegają rozmowy motywacyjne przy rekrutacji do akademii, możliwościami wyboru przedmiotów oraz perspektywami zawodowymi po zakończeniu studiów. Te pytania świadczą, że uczniowie są zainteresowani nie tylko samym procesem nauki, ale również swoją przyszłością po ukończeniu studiów.