Naujienų archyvas: 2018.09.01

Bon pierwszaka w Solecznikach

1 września br. w Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach po raz trzeci odbyło się uroczyste wręczenie wyprawek uczniom polskich szkół rejonu solecznickiego w ramach akcji „Bon Pierwszaka“. Każdy ze 175 uczniów otrzymał plecak z pełnym wyposażeniem, zestaw śniadaniowy – kubek wraz z pojemnikiem na przekąski, kolorową planszę na biurko oraz specjalne, ufundowane przez Instytut pamięci Narodowej rocznicowe znaczki, poświęcone 100-leciu niepodległości. Ponadto każda szkoła otrzymała pakiet edukacyjny ufundowany przez Fundację Wolne Dźwięki.

Pierwszakom wyprawki wręczyli zacni goście: m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wiceminister spraw zagranicznych RP Andrzej Papierz, a także gospodarz rejonu mer Zdzisław Palewicz. W rozpakowywaniu, układaniu i wręczaniu wyprawek pomagali harcerze z 8 SDH „Zodiak“ i 7 SDH „Step“.

Na jednej z gablot przy pracowniach, w których pracują pierwszacy została umieszczona plansza informacyjna, która będzie przypominała uczniom i całej społeczności o tym, że wyprawki szkolne zostały zakupione przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie“ ze środków finansowych otrzymanych w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą, a projekt jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna“.

Wicedyrektor Beata Zarumna