Naujienų archyvas: 2021.06.09

Grand Prix 22 Festiwalu Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży Szkolnej na Litwie

Karolina Michajłowska, uczennica klasy GIIIb, piosenką „Zabierz mnie stąd” zdobyła Grand Prix 22 Festiwalu Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży Szkolnej na Litwie. Zwyciężczynię muzycznie prowadziła Elwira Uczkuronis.

Koncert finałowy odbył się pod hasłem: „Piosenka jest dobra na wszystko – nie damy się wirusowi!”. Festiwal został przeprowadzony w 5 kategoriach wiekowych: 6-8 lat, 8-11 lat, 11-13 lat, 13-16 i do 18 lat.

Organizatorem Festiwalu Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży Szkolnej na Litwie jest Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”

Wszystkim uczestnikom i ich muzycznym opiekunom wręczone zostały dyplomy i słodkie upominki, zaś zwycięzcom  – dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci tabletów i słuchawek bezprzewodowych.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Karolinie i p. Elwirze.

Na podstawie materiału www.zw.lt