Naujienų archyvas: Kwiecień 2022

Integrowana lekcja języka rosyjskiego (obcego) i technologii

12 kwietnia uczniowie klasy GIIb podczas lekcji integrowanej ,,Православные обряды.
Выпечка пасхального печенья и декор стола на Пасху“ pod kierownictwem nauczycielki języka rosyjskiego Lucji Szuszkiewicz, nauczycieli technologii Larisy Sliżewskiej i Lecha Rożanowskiego zapoznali się z tradycjami kultury prawosławnej i uczyli się wypieku ciastek wielkanocnych według starosłowiańskich przepisów oraz udekorowania wielkanocnego stołu.

Takie zajęcia angażują i motywują uczniów, promują rozwój osobisty i twórczy. Łącząc różne przedmioty, uczniowie łatwiej orientują się, w jaki sposób ich wiedza może być wykorzystana w życiu.

Dziękujemy uczniom za pomysły i aktywny udział w lekcji.

Nauczycielka języka rosyjskiego Lucja Szuszkiewicz

Gratulujemy wygranej!

7 kwietnia w grupie dzieci „Dzwoneczki” odbyły się rodzinne warsztaty plastyczno-techniczne na temat „Robimy palmy wielkanocne”.

Rodzice przedszkolaków zgromadzili potrzebne materiały przyrodnicze, a więc: wierzbowe bazie, trzcinę, gałązki wierzby, kwiaty z bibuły i inne. Zajęcia poprzedzone były krótkim wstępem: dzieci wysłuchali opowiadania o historii palmy wielkanocnej. Dowiedziały się jakie znaczenie miała tradycja robienia palm na Niedzielę Palmową: jako pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, ale również według tradycji ludowych chroniła ludzi i zwierzęta przed chorobami i nieszczęściami.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Rodzice pomagali dzieciom i zachęcali ich do wykonania elementów palmy. Wszyscy uczestnicy zajęć byli zadowoleni, aż miło było patrzeć.

Cieszę się, że w tak miłym gronie udało nam się wykonać piękne palmy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.

Wychowawczyni Ilona Bobin

Najlepsze foto klasy na niebiesko – oddaj swój głos!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepsze foto klasy na niebiesko.

Zagłosować można na szkolnym Facebook

Gratulacje!