Naujienų archyvas: 2022.06.28

W ramach projektu „Poznaj Morze Bałtyckie”

Wakacje – to nie tylko ciepła pora roku, podczas której uczniowie odpoczywają po wytężonej pracy w czasie roku szkolnego. Jest to też czas na poznanie nowych ludzi, miejsc i zebranie bagażu wspomnień, którymi można będzie się dzielić przez kolejny rok nauki.

Dzieci uczęszczające do centrum dziennego „Promyk nadziei” w Solecznikach niewątpliwie zebrali wspaniałą kolekcję wrażeń, których doznali podczas pobytu nad Bałtykiem w ramach projektu „Poznaj Morze Bałtyckie”.

Oprócz mieszkania w karawanach, wspólnych posiłków, opalania się na plaży i długich kąpieli w morzu, które w czasie naszego pobytu było bardzo ciepłe, wspólnie z wolontariuszami zorganizowaliśmy inne atrakcje: zwiedzanie Kłajpedy i Połągi, oglądanie przedstawienia z delfinami i fokami oraz zwiedzanie Muzeum Morskiego, edukację o foce i zanieczyszczeniu morza oraz o właściwościach bursztynu.

Prawie tygodniowy pobyt zintegrował grupę, poszerzył horyzonty i dostarczył mnóstwa pozytywnych emocji, dlatego składamy wyrazy podziękowania Samorządowi rejonu solecznickiego za finansowanie naszego przedsięwzięcia w ramach projektów letniego wypoczynku dzieci, rodzicom za dofinansowanie pobytu, a także Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach za umożliwienie podróżowania szkolnym busem.

Prezes stowarzyszenia „Europos inovacijos” Łucja Dudojć