Naujienų archyvas: 2024.04.26

Konferencja szkolna ,,Wędrówka przez świat Miłosza: literatura, historia, kultura”.

22 kwietnia w gimnazjum odbyła się konferencja szkolna klas GII pt. „Wędrówka przez świat Miłosza: literatura, historia, kultura” poświęcona Czesławowi Miłoszowi. Konferencja została zorganizowana z okazji trwającego Roku Czesława Miłosza,  dlatego stała się dobrą okazją, żeby do Miłosza powrócić i spojrzeć głębiej w jego biografię oraz twórczość.

Prelegentami konferencji byli uczniowie klas GIIb i GIIc, którzy zaprezentowali ciekawe i różnorodne tematy związane z Czesławem Miłoszem. Poruszyli kwestie takie jak dzieciństwo poety, jego studia, okres emigracji, wręczenie Nagrody Nobla oraz miejsca, w których przebywał w trakcie swojego życia. Każda prezentacja była starannie przygotowana i zawierała interesujące informacje, które wzbogaciły wiedzę uczestników konferencji. Uczniowie zostali również zaproszeni na wirtualną wycieczkę zatytułowaną „Wilno Miłosza”, dzięki której mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat życia kulturalnego Wilna w okresie międzywojnia oraz zrozumieć, jak ten okres wpłynął na twórczość Miłosza.

Przemówienia prelegentów były także częścią ustnego sprawdzianu wiedzy za kurs szkoły podstawowej, co stanowiło dodatkową motywację dla uczniów do gruntownego przygotowania. Konferencja odbyła się w atmosferze wzajemnego wsparcia i zachęty, a publiczność z zainteresowaniem słuchała wystąpień młodych prelegentów. Bez wątpienia, wystąpienia publiczne są świetnym sposobem na podnoszenie poziomu rozwoju osobistego. Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych jest pomocne w każdej dziedzinie życia.

Dziękujemy prelegentom, gratulujemy im wysokiego poziomu wystąpień oraz osobistego zaangażowania!

Polonistki