Naujienų archyvas: 2024.04.26

Edukacinė išvyka į Lietuvos audiosensorinę biblioteką

Balandžio 26 d. 4a klasės mokiniai lankėsi audiosensorinėje bibliotekoje. Vizito tikslas – dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Brailio slaptaraštis“.

Šios kelionės metu mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie Brailio raštą, neregių švietimo istoriją bei Lietuvos prisitaikymą prie aklųjų žmonių poreikių. Vienas iš ryškiausių akimirkų buvo pažintis su Brailio rašto sukūrimo istorija. Ketvirtokai sužinojo apie Louisą Brailį, prancūzų mokytoją, kuris sukūrė šią unikalią rašto sistemą, leidžiančią neregiams skaityti ir rašyti.

Mokiniai taip pat susipažino su sporto šaka, kuri sukurta akliesiems ar silpnaregiams. Tai yra golbolas, kuriame dalyviai yra akli arba turintys labai menką regėjimą. Pagrindinis tikslas yra įmesti kamuolį į priešininko vartus ir tuo pačiu išvengti, kad jūsų vartai nebūtų įmušti.

Kamuoliukas, naudojamas golbole, yra specialus ir garsus. Jis pagamintas iš plastiko ir viduje turi skambesį, kuris leidžia žaidėjams girdėti jo judesius aikštelėje. Tai leidžia žaidėjams stebėti kamuolį ir reaguoti į jį, naudojant tik garsą, o ne regėjimą.

Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai patys parašė trumpus tekstus, naudodamiesi Brailio rašto priemonėmis. Tai buvo ne tik išbandymas, bet ir puiki galimybė pajusti, kaip sunku ar lengva kurti, naudojant šią rašto sistemą.

Edukacinė išvyka buvo ne tik iššūkis mokiniams, bet ir puiki galimybė išplėsti savo suvokimą apie aklųjų pasaulį, jų iššūkius ir galimybes.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

4a kl. auklėtoja Helena Sinkevič