26 września – Europejski Dzień Języków. Jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy. W ramach jego obchodów 8 osobowa grupa uczniow klas 7-GII naszego gimnazjum uczestniczyła w regionalnym konkursie z języka angielskiego i rosyjskiego ,,Piszemy bez błędów“, w którym udział biorą szkoły rejonu solecznickiego, wileńskiego, trockiego. Tradycyjnie konkurs się odbył w gościnnym gimnazjum ,,Aistuvos“ w Turgielach.

Dziękujemy uczniom za udział oraz paniom A.Arnastauskienie, L.Kuklienie, L.Szuszkiewicz za przygotowanie uczniów do konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięscom konkursu z języka rosyjskiego Robertowi Jasinskiemu (kl.8b) w grupie klas 7-8 oraz Edgarowi Szyszko (kl.GIa) w grupie klas GI-GII.

Nauczycielka języka rosyjskiego Lucja Szuszkiewicz