Naujienų archyvas: Marzec 2020

Warsztaty ekonomiczne

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” otrzymała dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego na realizację projektu edukacyjnego, którego celem jest wzrost wiedzy o zasadach funkcjonowania rynku finansowego wśród uczniów klas 11 i 12 polskich szkół na Litwie. Partnerem projektu jest Forum Przedsiębiorczości Polskiej „Korona”.
5 marca uczniowie klas GI-GIII mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekonomicznych w gimnazjum. Zakres tematyczny szkolenia obejmował następujące obszary: system bankowy, banki i ich funkcje, podstawowe produkty bankowe (kredyty, rachunki, depozyty, ich zalety i wady), instrumenty rynku kapitałowego, w tym związek pomiędzy stopą zwrotu z inwestycji i ryzykiem inwestycyjnym, zasady funkcjonowania giełdy papierów wartościowych, instytucje ubezpieczeniowe.
Wiedza dotycząca funkcjonowania rynków finansowych jest niezmiernie istotna, w szczególności dla młodych ludzi, którzy już niedługo będą podejmować swoje pierwsze decyzje finansowe. Organizowane szkolenie ułatwi im poruszanie się w świecie finansów w dorosłym życiu.

Nauczycielka ekonomii i przedsiębiorstwa J.Łatwiene

Więcej zdjęć na szkolnym Facebook