Naujienų archyvas: kovo 2020

„Kaip kalbėti su vaikais krizės situacijoje ir kaip jiems padėti“

Nacionalinės švietimo agentūros Psichologijos skyriaus specialistai parengė rekomendacijas „Kaip kalbėti su vaikais krizės situacijoje ir kaip jiems padėti“, skirtas tėvams (globėjams, rūpintojams) bei kitiems suaugusiesiems, bendraujantiems su vaikais. Pateikiamos rekomendacijos, kaip kalbėti su vaikais krizės situacijoje, kokio pobūdžio informaciją jiems suteikti, pristatoma keletas būdų kaip padėti vaikui nurimti.

https://www.youtube.com/watch?v=Fy-yDjP0Bh8&feature=youtu.be

SOCIALINĖS PEDAGOGINĖS IR PSICHOLOGINĖS PAGALBOS TEIKIMAS NUOTOLINIU BŪDU

Nuo 2020 m. kovo 30 d. iki karantino pabaigos:

Socialinė pedagogė – Liucija Šuškevič (1-8 kl.) teiks individualias konsultacijas (mokiniams, tėvams, mokytojams dalykininkams, klasių vadovams) nuo pirmadienio iki penktadienio 9:00-14:00 val.
Kontaktai:
Mob. tel. ir Viber 861487098
El.p. liucijador@gmail.com
Skype: osteness
Messenger: Liucija Šuškevič

 

Socialinė pedagogė – Gitana Šablinskaja (GI-GIVkl.) teiks individualias konsultacijas (mokiniams, tėvams, mokytojams dalykininkams, klasių vadovams) nuo pirmadienio iki penktadienio 11:00-16:00 val.
Kontaktai:
Mob. tel. ir Viber 860630318
El.p. gitastak@mail.ru
Messenger: Gitana Šablinskaja

 

Psichologė – Julija Kasparevič teiks individualias konsultacijas (mokiniams, tėvams, mokytojams dalykininkams, klasių vadovams) nuo pirmadienio iki penktadienio 14:00-18:00 val.
Kontaktai:
Mob. tel. ir Viber 860953108
El.p. julija.kasparevic@gmail.com
Messenger: Julija Kasparevič

Programėlės per kurias teikiamos konsultacijos: Messengeris, Viberis, WhatsApp, Skype, Zoom

 

Dėl konsultacijos galima susitarti paskambinus telefonu, parašius el. laišką arba žinutę Messenger

Apie pagalbą sau krizėje

Kažkada man teko dalyvauti puikiuose mokymuose apie pagalbą sau krizėje. Mokymus vedė puiki savo srities profesionalė psichoterapeutė Dr.Ieva Sidlauskaite-Stripeikiene.
Tai kas vyksta yra be abejo krizė. Įvykiai palietė mus visus, todėl dalinuosi Ievos tekstu apie tai, kas yra KRIZĖ (pilną tekstą galite rasti jos facebook puslapyje Ieva Sidlauskaite-Stripeikiene)

„Kas yra asmeninė žmogaus krizė? Tai sveiko žmogaus reakcija į sunkią ir reikšmingą jam gyvenimo situaciją, kuri reikalauja naujų adaptacijos/įveikos būdų, nes turimųjų nepakanka. Ištikus krizei, žmogus praranda pusiausvyrą ir stabilumą, jį apima didelio psichinio diskomforto būsena, kuriai stiprūs sunkūs jausmai.
Kas yra visuomenės emocinė krizė? Kai dauguma žmonių išgyvena emocines krizes. Mūsų visuomenė tokią kaip tik dabar išgyvena.
Krizės pasižymi tam tikrais etapais: pirmasis – šokas (visi tarsi sustingsta, rūpinasi pagrindiniais poreikiais: maistas, namai, artimieji). Mes galime stebėti tai pirmąją karantino savaitę. Antrasis etapas – jausminė banga. Kada sukyla daug intensyvių jausmų (labai didelis pyktis, nerimas, beviltiškumas, liūdesys ir t.t.). Sekantis etapas – tvarkymosi, pokyčių, adaptacijos, kurio metu einama link pozityvių psichologinių pokyčių, „asmenybinio augimo“.
Problema – kad išgyventi antrąjį etapą reikalingi emocijų ventiliavimo įgūdžiai (atpažinti, iškelti, išreikšti, kalbėti, verkti it t.t.). Daug žmonių jų neturi ir dažnai pasirenka „slopinimą“ kaip išgyvenimo taktiką. Į ką tai veda – į nerimo didėjimą, priklausomybes, psichikos sutrikimus, potrauminio streso sutrikimą ir t.t.
Panašu, jau kitą savaitę po truputėli pradėsime matyti kaip visuomenė iš šoko stadijos pereina į jausmų bangos stadiją. Turim istorinę galimybę. kažkada psichologijos studentai rašys darbus ir analizuos šį laiką 🙂

Šiltai, Ieva

P.S.S. Aš tokia gudri, nes neseniai sėdėjau ir dėliojau praktinę ir teorinę medžiagą knygai „Krizė. Konsultacinė pagalba“ . “
Rūpinkimės savimi, mokykimės naujų būdų ventiliuoti jausmus ir išlikime lankstūs.

 

Informaciją paruošė psichologė Julija Kasparevič

Lietuvių kalbos dienos

„Tau ačiū, tėvyne, už kalbą,
Tau ačiū už darbą.
Už nuovargį ačiū.
Tau ačiū, kad mokei mane pavadinti žodžiu
žemę, daiktus ir visa, kas gyva, tau ačiū už tai,
kad matau ir girdžiu…“
                                               (M. Martinaitis)

Kovo 10 dieną 1–4 klasėse vyko lietuvių kalbos pamoka tema „Aš ir mano Lietuva, skirta lietuvių kalbos dienoms paminėti. Pamokos metu mokiniai skaitė, deklamavo, dailiai ir tvarkingai nurašė lietuvių poetų eilėraščius apie Lietuvą bei juos iliustravo. Pamokos pabaigoje visi su džiaugsmu savo darbelius sudėjo į bendrą klasės eilėraščių rinkinuką „Aš ir mano Lietuva“.

Lietuvių kalbos mokytojai

 

Daugiau nuotraukų gimnazijos Facebook paskyroje

 

Edukacinė išvyka į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

Kovo 3 d. GIIb klasės mokiniai apsilankė Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Gimnazistai dalyvavo edukacinėjė pamokoje „Audiovizualinė komunikacija: tekstas ir žodis“, kurios metu buvo susipažindinti su kino kūrimo ypatumais, įvairių kino kūrėjų (scenaristo, režisieriaus, operatoriaus, garso režisieriaus, dailininko ir kt.) darbo specifika. Edukacijos metu mokiniams buvo pateiktos ištraukos iš gimnazistams rekomenduojamo literatūros sąrašo, pvz.: Kazio Borutos „Baltaragio malūnas“, Jurgos Ivanauskaitės „Miegančių drugelių tvirtovė“, ištraukos iš režisierės Janinos Lapinskaitės vaidybinio filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ (2012).

Išvykos metu mokiniai susipažino su atsinaujinusios bibliotekos erdvėmis, kuriose siūloma daug naujų veiklos rūšių, mokslo, parodų ir muzikos erdvėmis, sužinojo apie pastato istoriją ir teikiamas paslaugas.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

GIIb kl. vadovė Božena Danielė

Europos pinigų viktorina

Šių metų kovo 3d. mūsų gimnazijos GIc kl. mokiniai dalyvavo Europos pinigų viktorinos nacionaliniame etape. Tai didžiausias Europoje finansinio raštingumo konkursas, kurį mūsų šalyje koordinuoja Lietuvos bankų asociacija (LBA). Organizuoti viktoriną Lietuvoje bei stiprinti ryšius su gausia mokyklų bendruomene šiemet talkino Lietuvos ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.
Dalyvių komandos atsakinėjo į 15-a klausimų apie asmeninius finansus ir jų planavimą, skolinimąsi, finansinius sukčiavimus ir pan., kurie buvo pateikti tiesioginės „YouTube“ transliacijos metu, o atsakymams pateikti pasitelkta mokymosi platforma „Kahoot!“, automatiškai skaičiuojanti rezultatus ir leidžianti iškart po testo sužinoti, kam sekėsi geriausiai. Nacionaliniame finale I vietą užėmusi komanda atstovaus Lietuvai didžiajame Europos finaliniame ture, kuris vyks Briuselyje.
Šiais metais savo jėgas išmėgino apie 2000 mokinių iš daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų.

Ekonomikos ir verslumo vyresnioji mokytoja
Jelena Latvienė

 

Bajorijos ir karybos menas abiejų tautų Respublikoje

Š. m. vasario 26 dieną mūsų gimnazijos 5-tų klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime pagal kultūros paso programą. Užsiėmimo metu vaikai praplėtė žinias apie XVII a. savo galybės viršūnę pasiekusią Abiejų Tautų Respubliką, sužinojo apie to meto karybos ypatumus. Du programos vedėjai — XVII a. Abiejų Tautų Respublikos husaras ir muškietininkas papasakojo apie didingą mūsų istorijos laikotarpį, to meto karių kasdienybę,  pademonstravo tuo metu naudotų šarvų ir šalmų, kardų ir muškieto, ieties ir alebardo autentiškas rekonstrukcijas bei kovimosi ypatumus. Programos metu mokiniai turėjo galimybę patys dalyvauti XVII a. karių kasdienybę atspindinčiame žaidime, pasimatuoti šalmus ir šarvuotę, paėmę į rankas įvairius ginklus, apžiūrėti juos.

5-tų klasių vadovės

Daugiau nuotraukų gimnazijos Facebook paskyroje