Ugdymas karjerai

Kaip nesuklysti renkantis ateitį? VDU psichologų paskaita gimnazistams

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedra tęsia nuotolinių pamokų ciklą „Psichologai mokiniams apie mokinius“, kurių metu GIIb klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje, tema – „Karjeros pasirinkimo iššūkiai“. Paskaitą vedė VDU Psichologijos katedros dėstytojas, dokt. Tadas Vadvilavičius.

Užsiėmimo metu dokt. Tadas Vadvilavičius kalbėjo apie dažnus jaunuolių išgyvenamus sunkumus karjeros pasirinkimo kelyje: nerimą, nepasitikėjimą savimi, išorinį spaudimą ir baimę suklysti. Jis pateikė praktinių patarimų, kaip geriau pažinti save, įvertinti savo stipriąsias puses ir suprasti, kokios profesinės kryptys geriausiai atitiktų asmeninius interesus bei vertybes.

VDU Psichologijos katedros iniciatyva siekia padėti mokiniams ne tik geriau pažinti save, bet ir įgyti daugiau drąsos bei pasitikėjimo priimant svarbius sprendimus dėl savo ateities.

 

Karjeros specialistė J.Latvienė

Gyvenimo įgūdžių mokytoja V.Bogdiun

VDU Psichologijos katedra pristatė pamoką apie efektyvų mokymąsi

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedra tęsia nuotolinių pamokų ciklą „Psichologai mokiniams apie mokinius“, skirtą mokinių savijautai ir mokymosi įgūdžiams gerinti. Balandžio 28 d. klasės valandėlės metu GIa gimnazijos klasių mokiniams buvo pristatyta pamoka, tema – „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis?“.

Pamokos metu psichologė pateikė praktinių patarimų, kaip efektyviau planuoti laiką, susikurti tinkamą mokymosi aplinką ir pasitelkti moksliškai pagrįstas mokymosi strategijas. Mokiniai sužinojo apie pertraukų svarbą, miego kokybę bei kaip tinkamai paskirstyti mokymosi krūvį, kad pasiekimai būtų geresni, o pastangų – mažiau.

Nuotolinė pamoka buvo interaktyvi – mokiniai ne tik klausėsi teorijos, bet ir atliko trumpas praktines užduotis, padedančias geriau įsisavinti naujus metodus.

VDU Psichologijos katedros iniciatyva siekiama skatinti mokinius sąmoningai rūpintis savo mokymosi įpročiais, mažinant patiriamą stresą ir didinant pasitikėjimą savimi

 

Karjeros specialistė  J.Latvienė

GIa kl. vadovė J.Ignatovskaja

Nepaprasta diena AB „Actas“: kai pamokos virsta nuotykiu

Šių metų balandžio 17 d. 4b klasės mokiniai leidosi į pažintinę išvyką, į AB „Actas“, esančią Jašiūnuose. Tai buvo nepaprasta kelionė – mokiniai iš arti susipažino su vienu iš kasdienybėje dažnai naudojamų, bet retai apmąstomų produktų – actu.

Mus maloniai pasitiko įmonės technologė Veslava Matikevičienė, kuri ne tik šiltai sutiko mokinius, bet ir tapo jų gide po įdomų, kvapų ir žinių kupiną acto gamybos pasaulį. Ji vaikams papasakojo apie tai, iš ko gaminamas actas, kokie yra jo pagrindiniai gamybos etapai ir kuo skiriasi įvairių rūšių actai. Mokiniai sužinojo, kad acto gamyba reikalauja ne tik specialios įrangos, bet ir nemažai kantrybės bei žinių.

Veslava Matikevičienė mokiniams parodė įvairius gamybos įrenginius, leido stebėti, kaip vyksta kai kurie proceso etapai, o kai kurie drąsesni netgi turėjo progos patys išbandyti tam tikras veiklas. Vaikai aktyviai dalyvavo, uždavė daug klausimų ir liko labai sužavėti ne tik technologės žiniomis, bet ir pačiu procesu.

Ši išvyka ne tik praturtino mokinių žinias apie maisto gamybą, bet ir paskatino smalsius mažųjų protus dar labiau domėtis, kaip atsiranda įvairūs buityje naudojami produktai. Dėkojame AB „Actas“ ir technologei Veslavai Matikevičienei už šiltą priėmimą ir įdomią patirtį!

 Karjeros specialistė J.Latvienė,

4b klasės vadovė N.Skrockaja

Finansinio raštingumo savaitė mūsų gimnazijoje: išmaniai ir prasmingai

Šių metų balandžio 14d.  mūsų gimnazijoje prasidėjo Lietuvos Junior Achievement (LJA) organizuojama Finansinio raštingumo savaitė, kurioje aktyviai dalyvauja 5–8 klasių mokiniai. Ši iniciatyva skirta padėti jaunuoliams geriau suprasti pinigų pasaulį, išmokti atsakingai planuoti išlaidas bei priimti apgalvotus finansinius sprendimus.

Šiemet mokiniai finansinio raštingumo įgūdžius gilina naudodamiesi inovatyviąja  jaunųjų finansininkų platforma. Joje jie atsakinėja į įvairius klausimus, susijusius su kasdienėmis finansinėmis situacijomis – nuo asmeninio biudžeto planavimo iki taupymo svarbos ir atsakingo vartojimo. Interaktyvus formatas padeda ne tik pagilinti teorines žinias, bet ir pritaikyti jas praktiškai.

Mokiniai džiaugiasi galėdami mokytis žaismingai ir savarankiškai, o rezultatai leidžia tiek jiems patiems, tiek mokytojams stebėti pažangą ir tobulėjimo sritis. Tai – puikus pavyzdys, kaip šiuolaikinės technologijos gali padėti ugdyti svarbius gyvenimo įgūdžius.

Tikimasi, kad savaitė ne tik suteiks vertingų žinių, bet ir paskatins mokinius dažniau susimąstyti apie pinigų vertę, sąmoningą vartojimą bei finansinę atsakomybę. Finansinis raštingumas – įgūdis, kuris svarbus kiekvienam, o pradėti mokytis jo niekada ne per anksti

Susitikimas su prokurore V. Strokiniene: pažintis su teisininko profesija

Balandžio 8d.  GIII–GIV klasių mokiniai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su prokurore Valentina Strokiniene, kuri pristatė savo profesiją ir pasidalijo asmenine patirtimi teisinėje sistemoje.

Susitikimo metu prokurorė papasakojo apie savo darbo kasdienybę, pagrindines atsakomybes ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti ginant viešąjį interesą. Mokiniai sužinojo, kaip prokuroras dalyvauja baudžiamajame procese – nuo ikiteisminio tyrimo iki bylos nagrinėjimo teisme. V. Strokinienė akcentavo, kad šis darbas reikalauja ne tik teisinių žinių, bet ir atsakomybės, sąžiningumo bei gebėjimo priimti svarbius sprendimus.

Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusiją, domėjosi studijų galimybėmis, darbo specifika bei tuo, kokių savybių reikia norint tapti geru prokuroru.

Šis susitikimas buvo puiki proga iš arčiau pažinti teisininko profesiją ir paskatino jaunimą rimčiau susimąstyti apie galimą karjerą teisės srityje.

 

Karjeros specialistė J.Latvienė

Pinigai tavo rankose: Luminor bank AS Lietuvos skyriaus pamokos, kurios įkvepia finansiniam sąmoningumui

Šių metų balandžio 4 dieną GII klasės mokiniai dalyvavo išskirtinėse finansinio raštingumo pamokose, kurias vedė Luminor bank AS Lietuvos skyriaus atstovai. Susitikimo metu mokiniai gilino žinias apie atsakingą pinigų valdymą ir buvo skatinami kritiškai mąstyti apie savo finansinius sprendimus.

Pamokų pradžioje svečiai priminė mokiniams, kaip svarbu mokėti atskirti poreikius nuo norų – tai pirmasis žingsnis  sąmoningo vartojimo ir taupymo link. Vėliau mokiniai susipažino su pagrindine taupymo taisykle, sužinojo apie investavimo galimybes, o praktinių užduočių metu skaičiavo sudėtines palūkanas. Už teisingus atsakymus dalyviai buvo paskatinti simbolinėmis dovanomis.

Ypač daug dėmesio sulaukė bitkoinų ir kitų kriptovaliutų tema – mokiniai diskutavo apie jų veikimo principus, galimą grąžą bei rizikas.

Svarbi pamokos dalis buvo skirta ir finansinio saugumo temai. Luminor bank AS Lietuvos skyriaus atstovai supažindino mokinius su šiuolaikiniais sukčiavimo būdais, paaiškino, kaip atpažinti apgaulingus pranešimus ir kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis bei banko sąskaitą.

Dėkojame Luminor bank AS Lietuvos skyriaus atstovams už prasmingą, įtraukiančią ir vertingą pamoką, kuri ne tik praturtino mokinių žinias, bet ir paskatino juos drąsiau bei atsakingiau žvelgti į savo finansinę ateitį.

 

Ekonomikos ir verslumo mokytoja J.Latvienė

„Interaktyvus mokymasis su priešmokyklinukais: Gabrielė ir Emilija atskleidžia profesijas vaikams“

Šių metų balandžio 2d. mūsų gimnazijos GIc klasės mokinės Gabrielė ir Emilija įsijautė į mokytojų vaidmenį, organizuodamos interaktyvią veiklą priešmokyklinės grupės „Sówki“ vaikams. Susitikimas, kupinas judrių, edukacinių ir meninių žaidimų, buvo skirtas vaikų kūrybiškumui ir socialiniams įgūdžiams ugdyti.

Didžiausią susidomėjimą sukėlė edukacinis žaidimas, mokantis atpažinti profesijas. Gabrielė ir Emilija pademonstravo išradingumą bei puikų bendravimą su vaikais. Pabaigoje kiekvienas vaikas nupiešė žmonių profesijas, kas suteikė jiems daug džiaugsmo.

Ši veikla buvo ne tik smagus laikas vaikams, bet ir vertinga pedagoginė patirtis mokinėms, leidusi joms išbandyti save mokytojų vaidmenyje.

 

Karjeros specialistė J.Latvienė

Gimnazistės Emilija ir Gabrielė supažindino mažuosius su profesijomis

Kovo 31 dieną mūsų gimnazijos GIc klasės mokinės Emilija ir Gabrielė pravedė edukacinę pamokėlę priešmokyklinio ugdymo grupės „Iskierki“ vaikams. Mokinės paruošė įdomią ir interaktyvią veiklą, kurios metu priešmokyklinukai susipažino su įvairiomis profesijomis.

Pamokėlės metu Emilija ir Gabrielė supažindino vaikus su skirtingomis profesijomis, papasakojo apie jų svarbą ir darbo ypatumus. Mažieji klausytojai aktyviai dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į klausimus ir dalinosi savo svajonėmis apie tai, kuo norėtų tapti užaugę. Pamokėlės metu mokinės stengėsi įtraukti vaikus į veiklas, skatino juos mąstyti ir domėtis aplinkiniu pasauliu.

Toks bendradarbiavimas tarp skirtingo amžiaus mokinių skatina mokymąsi vieniems iš kitų, ugdo bendravimo įgūdžius ir padeda geriau suprasti pasaulį. Emilijos ir Gabrielės iniciatyva sulaukė šiltų atsiliepimų tiek iš vaikų, tiek iš jų auklėtojų, o mažieji pažadėjo dar daugiau domėtis profesijų pasauliu ir galbūt ateityje netgi pasekti savo vyresnių draugų pavyzdžiu.

Karjeros specialistė J. Latvienė

Gimnazistai lankėsi didžiausioje karjeros ir studijų parodoje Lietuvoje

Šių metų kovo 27 d. mūsų gimnazijos GII–GIV klasių daugiau nei  100 mokinių dalyvavo didžiausioje kasmetinėje parodoje Lietuvoje – „Karjera ir studijos Lietuvoje 2025“. Šis renginys, vykęs „Litexpo“ parodų, Vilniuje, suteikė puikią galimybę susipažinti su aukštosiomis mokyklomis, profesinio mokymo įstaigomis bei įvairiomis karjeros galimybėmis.

Parodoje mokiniai  tiesiogiai bendravo su universitetų, kolegijų bei profesinių mokyklų atstovais, išgirdo sėkmingų karjeros istorijų, dalyvavo paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose. Jie susipažino su naujausiomis darbo rinkos tendencijomis, perspektyviausiomis specialybėmis ir būsimų darbdavių lūkesčiais.

Dalyvaudami įvairiose parodos veiklose, mokiniai pagilino savo žinias apie skirtingas studijų kryptis, priėmimo sąlygas ir studijų finansavimo galimybes. Taip pat turėjo galimybę išbandyti save interaktyviose profesijų simuliacijose, kurios padėjo geriau suprasti, kokių įgūdžių ir savybių reikalauja skirtingos specialybės.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė praktiniai užsiėmimai, kuriuose mokiniai  išbandė inžinerijos, medicinos, kūrybinių industrijų ir IT sritis. Šios veiklos leido ne tik iš arčiau pažinti dominančias profesijas, bet ir įgyti realių praktinių įgūdžių.

Dalyvavimas tokiose parodose padeda jaunimui kryptingai planuoti savo ateitį, susipažinti su įvairiomis profesinėmis galimybėmis ir priimti informuotus sprendimus dėl tolesnių mokymosi bei karjeros pasirinkimų. Ši išvyka gimnazistams suteikė daug vertingos informacijos ir motyvacijos siekti savo tikslų ateityje.

Karjeros specialistė J.Latvienė

 

Gimnazistai lankėsi Vilniaus TECH laboratorijose

Kovo 20 dieną GI–GII klasių mokiniai apsilankė Vilniaus TECH universitete ir susipažino su chemijos, fizikos ir multimedijos laboratorijomis bei studijų programomis.

Vizito metu gimnazistai  apžiūrėjo modernias laboratorijas, susipažino su jose atliekamais tyrimais ir studentų darbais. Universiteto atstovai papasakojo apie studijų galimybes, karjeros perspektyvas ir praktinio mokymosi svarbą. Mokiniai sužinojo, kaip teorinės žinios pritaikomos realiuose eksperimentuose ir kuriant technologijas.

Ši edukacinė išvyka suteikė daug vertingų žinių, padėjo geriau suprasti gamtos mokslų ir inžinerijos sritis bei įkvėpė mokinius domėtis ateities studijomis.

 

Karjeros specialistė J.Latvienė

Chemijos mokytoja  Ž.Bogdevičienė