Ugdymas karjerai

NUOTOLINIŲ PAMOKŲ CIKLAS „PSICHOLOGAI MOKINIAMS APIE MOKINIUS“

Šių metų balandžio 22-24 dienomis mūsų gimnazijos GI – GIV kl. mokiniai dalyvavo Vytauto didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedros organizuojamose nuotolinėse pamokose -„Psichologai mokiniams apie mokinius“.

Balandžio 22 dieną GIV kl. mokiniai klausėsi prof. dr. Loretos Bukšnytės-Marmienės pristatymo – „Ar mes pasirengę valdyti savo karjerą?“, kurio metu buvo aptarta šiuolaikinės karjeros samprata, ką reiškia valdyti savo karjerą. Mokiniai sužinojo, kokie etapai ir elementai sudaro karjeros valdymą, kokios asmens kompetencijos reikalingos norint sėkmingai valdyti karjerą, nuo kada turėtų mokiniai pradėti valdyti savo karjerą – ar tai turėtų prasidėti dar gimnazijoje.

Balandžio 23 dieną GI kl. mokiniai dalyvavo pristatyme – „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis?“, kurią skaitė dokt. Jovita Janavičiūtė-Pužauskė. Yra žinoma, kad mokykloje reikia daug mokytis, norint gauti gerus pažymius, gerai išlaikyti egzaminus. Dažniausiai niekas nepasako, kaip reikia mokytis, kokius metodus naudoti, norint kuo efektyviau ir greičiau išmokti pateikiamą informaciją. Pamokos metu buvo aptarti moksliniais tyrimais pagrįsti, nenuobodūs būdai, kurie padės atrasti atsakymą į klausimą – „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis?“.

Balandžio 24d. GII, GIV kl. mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su dokt. Tadu Vadvilavičiumi, kurio tema – „Karjeros pasirinkimo iššūkiai“. Pamokos metu buvo pristatyti dažniausiai su karjeros pasirinkimu susiję sunkumai ir aptarti būdai, kaip šiuos sunkumus įveikti.

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

 

Finansinio raštingumo savaitė

Šią savaitę jaunesnieji mūsų gimnazijos mokiniai įsitraukė į nuostabią finansinio raštingumo kelionę, dalyvaudami specialiai sukurtoje iniciatyvoje – Finansinio raštingumo savaitė , kurią organizavo nevyriausybinė organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. Nuotykis, vykęs balandžio 15-19 dienomis, buvo skirtas mokiniams nuo 2 iki 8 klasės ir buvo įgyvendintas inovatyviame mokymosi tinklalapyje – jauniejifinansininkai.lt.

Visi dalyvavę mokiniai turėjo unikalų šansą gilinti savo žinias apie finansus, pagilinti žinias tokiomis temomis, kaip: „Taupymas ir biudžetas“, „Bankai ir palūkanos“ ir pan. Kiekviena tema buvo suskirstyta į tris lygius, leidžiančius mokiniams pasirinkti savo žinių lygį. Žaidimo metu kiekvienas teisingas atsakytas klausimas suteikė dalyviams 10 taškų, kurie virsdavo „pinigėliais“. Tai ne tik suteikė mokiniams smagią mokymosi patirtį, bet ir padėjo jiems įgyti praktinių finansinių žinių.

Finansinio raštingumo savaitė buvo ne tik švietimo iniciatyva, bet ir nuostabus būdas įtraukti jaunąją kartą į sėkmingą savo finansinės ateities planavimą.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Matematikos mokytojos,

Karjeros specialistė J.Latvienė

Laboratoriniai darbai VILNIAUS TECH universitete

Mūsų gimnazija ir VILNIAUS TECH universitetas (buvęs VGTU) yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, o tai reiškia, jog motyvuoti gimnazistai gali atlikti tiksliųjų mokslų laboratorinius darbus aukštojoje mokykloje.

Balandžio 18 d. beveik dvidešimt GII-GIII kl. mokinių ir gimnazijos mokytojai J. Latvienė ir P. Lozda dalyvavo fizikos fakulteto dėstytojo paskaitoje ir praktiniuose užsiėmimuose. Aukštosios mokyklos dėstytojas priminė pagrindinius fizikinius reiškinius, dėsnius ir sąvokas, kurias gimnazistai nagrinėja mokykloje. Mokiniai dalyvavo pokalbyje ir apibūdino skirtingų spalvų šviesos savybes.

Fizikos laboratorijose gimnazistai galėjo stebėti ir analizuoti neono dujų linijinį spektrą, elektronų judėjimo trajektoriją magnetiniame lauke. Susipažino su tokiais prietaisais, kurie gali nustatyti temperatūrą nenaudojant termometrų, sužinoti, kokia cukraus dalis yra įvairiuose gėrimuose, analizuojant poliarizuotą šviesą skysčiuose. Tą dieną universitete vyko atvirų durų diena: gimnazistai galėjo susipažinti su skirtingų fakultetų mokymo programomis, pabendrauti su studentais, pamatyti aukštosios mokyklos mokymosi erdves.

Išvyka buvo naudinga ir įdomi, nes kai kurie gimnazistai ruošiasi studijuoti šiame universitete.

 

„Konkursinio balo skaičiavimo aktualijos. Ką reikia žinoti?“

Atsirandant vis daugiau galimybių plėtoti savo potencialą ir suprasti universitetinio gyvenimo subtilybes, Mykolo Romerio universiteto Mokinio karjeros akademija balandžio 18 d.mokiniams organizavo unikalų susitikimą. Šį kartą tai nebuvo įprastas klasės valandėlės formatas, o informacinis renginys, skirtas konkursinio balo skaičiavimo aktualijoms.

Balandžio 18 dieną akademijos rėmuose vykęs nuotolinis susitikimas tapo ne tik prasminga patirtimi, bet ir svarbiu žingsniu kiekvieno mokinio kelionėje į aukštąsias studijas. Įdomi tema „Konkursinio balo skaičiavimo aktualijos. Ką reikia žinoti?“ buvo pateikta nacionalinio priėmimo grupės vadovo Sauliaus Bugailiškio.

Renginio metu GII-GIV klasių mokiniai turėjo unikalią galimybę susipažinti su universitetinio priėmimo proceso niuansais ir išgirsti patarimus iš patyrusių specialistų. Saulius Bugailiškis sugebėjo aiškiai ir suprantamai išdėstyti svarbiausias temas, susijusias su universitetinio priėmimo procesu, konkursinių balų skaičiavimu bei kitais aktualiais klausimais.

Šis susitikimas ne tik suteikė mokiniams išsamesnę informaciją apie ateinančius išbandymus, bet ir padėjo suprasti, kokie veiksniai yra svarbūs siekiant tikslo – sėkmingai patekti į aukštąsias mokyklas. Akademijos iniciatyva prisideda prie mokinių akademinės ir profesinės orientacijos formavimo, skatindama jų pažinimą ir ambicijas studijų bei karjeros srityje.

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

Susitikimas su atstovu iš Zamoiskos akademijos

Šių metų balandžio 11 d. mūsų gimnazijos abiturientai susitiko su profesoriumi Stanislavu Dubaj iš Zamoiskos akademijos, Lenkijoje.

Susitikimo metu mokiniai klausėsi apie stojimo sąlygas ir studijų programas: teisę, fizioterapiją, filologiją, finansus, informatiką, pedagogiką, slaugą, turizmą ir rekreaciją ir kt. Taipogi sužinojo apie galimybes gauti socialines stipendijas, gyventi bendrabutyje ir dalyvauti Erasmus+ programoje.

Dalyvavę mokiniai domėjosi, kaip vyksta motyvaciniai pokalbiai stojant į akademiją, dalykų pasirinkimo galimybes ir karjeros perspektyvas baigus  studijas. Šie klausimai rodo, kad mokiniai domisi ne tik pačiu mokymosi procesu, bet ir savo ateitimi pasibaigus studijoms. Tai byloja apie jų pasiryžimą investuoti į savo išsilavinimą.

 

Karjeros specialistė

J. Latvienė

Pamoka už gimnazijos ribų

Šalčininkų autobusų parkas tapo neįprasta pamokos vieta 8b klasės mokiniams. Ekskursijos metu mokiniai susitiko su parko vadove T. Butrimovič, kuri pasidalino naujienomis apie atnaujintas autobusų stoties patalpas, tačiau didžiausią dėmesį traukė elektra varomas autobusas. Mokiniai netgi turėjo galimybę pasivažinėti šia inovatyvia transporto priemone, keliaujančia ne tik aplink miestą, bet ir iki Šalčininkėlių V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centro. Ten jų laukė  įdomi ekskursija po V. Kozakevičiaus laisvalaikio centrą. Mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie centrą bei įsitraukė į edukacines veiklas su modelinu. Po įkvepiančios edukacijos mokiniai aplankė Šalčininkų savivaldybės viešąją biblioteką, kur susipažino su skirtingomis paslaugomis, taip pat apžiūrėjo 3D spausdintuvą, kuris suteikia galimybę realizuoti įvairiausius kūrybinius projektus.

Ši ekskursija ne tik suteikė mokiniams unikalią galimybę susipažinti su naujausiomis technologijomis ir inovacijomis, bet ir skatino jų kūrybiškumą bei domėjimąsi naujais dalykais. Tai buvo nepaprastai įkvepianti ir naudinga patirtis.

8b kl. vadovė G. Markevič, 

Karjeros specialistė J. Latvienė

Finansinio raštingumo paskaitos

Luminor bank AS Lietuvos skyriaus darbuotojos organizavo paskaitas mūsų gimnazijos GII ir GIII klasių mokiniams apie finansinį raštingumą, taupymą, atsakingą skolinimąsi ir investavimą. Paskaitos buvo skirtos padėti jaunimui suprasti svarbiausius finansinius principus ir įgūdžius, kurie gali būti naudingi jų ateities finansinei gerovei.

Per šias paskaitas mokiniai turėjo galimybę išgirsti ekspertų patarimus ir praktinius pavyzdžius apie pinigų valdymą. Temos apėmė įvairias sritis, pradedant nuo paprastų taupymo metodų ir baigiant investavimo strategijų klausimais.

Svarbiausias tikslas buvo padėti jaunimui ugdyti finansinio raštingumo kompetenciją, kad jie galėtų pasitikėti savo finansiniais sprendimais ir pasiruošti ateities finansiniams iššūkiams. Be to, paskaitos pabrėžė atsakingo skolinimosi svarbą, skatindamos mokinius suprasti paskolų naudojimo rizikas bei pasekmes.

Šios paskaitos ne tik suteikė mokiniams naudingų žinių, bet ir skatino jų finansinį sąmoningumą ir atsakomybę.

Nuoširdžiai dėkojame gerb. Ievai Urbonienei ir Jolantai Kontutienei už mokinių švietimą finansinio raštingumo ir atsakingumo klausimais.

Nuotraukų galerija

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

Mokinių kelionė į tėvų darbo pasaulį

8c klasės mokiniai įgijo neįprastos mokymosi patirties, dalyvaudami pamokoje už mokyklos ribų – Šalčininkų rajono savivaldybės administracijoje. Šis unikalus užsiėmimas buvo organizuotas tam, kad supažindintume mokinius su savivaldybės veikla ir jos struktūra bei skatinti jų profesinį orientavimą.

Pamokoje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų klasės vadovė A. Nester bei karjeros specialistė J. Latvienė. Susitikimo pradžioje mokiniai turėjo galimybę išgirsti tėvų – Inesos Suchockos ir Jolantos Galin – trumpą pristatymą apie savivaldybės administracijos funkcijas bei veiklą. Mokiniai pamatė, kaip veikia viena iš vietos valdžios institucijų.

Vėliau mokiniai susiskirstė į grupes ir aplankė skirtingus savivaldybės skyrius: viešosios tvarkos, investicijų ir strateginio planavimo, švietimo ir sporto bei juridinio ir personalo. Šiuose skyriuose mokiniai susipažino su darbuotojų konkrečiomis darbo funkcijomis, sužinojo, kaip vyksta kasdienė veikla ir koks yra kiekvieno skyriaus vaidmuo savivaldybės struktūroje.

Susitikimas su administracijos direktoriumi Gžegožu Jurgo buvo ypatingas tuo, kad mokiniai susipažino su administracijos vadovo atsakomybe bei darbo pobūdžiu, uždavė jiems rūpimus klausimus.

Aplankius skyrius, mokinių laukė baigiamoji užduotis, kurią atliekant reikėjo panaudoti savo įgytas žinias ir idėjas. Be to, buvo įteiktos dovanos už aktyvų dalyvavimą ir smalsumą.

Nuoširdžiai dėkojame Inesai ir Jolantai už labai įdomią, aktyvią ir įtraukiančią veiklą mūsų gimnazijos mokiniams. Ši neįprasta mokymosi patirtis padėjo jiems suprasti, kaip veikia vietos valdžia bei kokiais būdais jie gali prisidėti prie savo vietinės bendruomenės gerovės. Tai buvo puikus pavyzdys, kaip praktiškai suprasti teorines žinias ir jas pritaikyti realiame gyvenime.

Nuotraukų galerija

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

 

Mokiniai susipažįsta su ADB “Gjensidige” draudimu

Gyventi atsargiai ir žinoti  draudimo aspektus svarbu kiekvienam. Šią svarbą suprato ir GIb klasės mokiniai, dalyvaudami susitikime su ADB „Gjensidige“ draudimo atstove.

Susitikimo metu mokiniai sužinojo įvairias draudimo galimybes, suprato, kaip draudimas gali padėti apsisaugoti nuo neplanuotų finansinių išlaidų įvykus nenumatytoms situacijoms, tokioms kaip: avarijos, ligos ar neturtiniai nuostoliai. Jie sužinojo skirtingas draudimo rūšis, kaip jos veikia ir kokią naudą gali suteikti draudimas tiek asmeniniame, tiek verslo gyvenime.

Šis susitikimas suteikė mokiniams vertingos informacijos apie finansinio saugumo svarbą, ir  praplėtė savo žinias  apie draudimo privalumus. Tai buvo ne tik įdomus ir naudingas susitikimas, bet ir puikus pavyzdys, kaip dar mokyklos suole galima skatinti mokinių finansinį raštingumą ir asmeninį tobulėjimą.

 

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė

Mano sėkmės istorija

Greta Aleksandrovič, susitikusi su vienuoliktokais ir jų klasių vadovėmis, papasakojo savo sėkmės kelionę, kuri prasidėjo nuo mokslų, susijusiu su reklama, kuri vėliau nukreipė ją į logistikos pasaulį.

Jos patirtis studijuojant reklamą leido  suprasti, kad studijos neatitinka jos išsikeltų lūkesčių. Ji toliau pasakojo apie savo patirtį dirbant pardavimų srityje, kur išmoko svarbiausių pardavimo principų  ir kaip tinkamai komunikuoti su klientais. Ši patirtis, kaip ji pabrėžė, labai padėjo jai vėliau, žengiant į logistikos pasaulį.

Pasak pašnekovės, logistikos sritis buvo kupina iššūkių ir pasiekimų. Ji pradėjo nuo žemesnės grandies, tačiau sugebėjo pasistūmėti į viršų, ir jau  užimti vadovaujančias pozicijas. Čia ji išmoko organizacijos, koordinavimo ir efektyvaus resursų valdymo svarbos. Pasakojo apie savo nesėkmes ir pasiekimus, kurie padėjo jai augti kaip specialistei.

Bet tai ne viskas. Ji pasidalijo įdomiomis situacijomis logistikos srityje. Vienos iš jų – tai  skubūs transportavimo užsakymai, kurie reikalavo greito sprendimo ir ryžtingumo. Kita – sudėtingos logistikos grandinės optimizavimas, kai reikėjo surasti geriausią maršrutą, taupant laiką ir resursus.

Šios patirtys ir iššūkiai leido GIII kl. mokiniams suprasti, kad kiekvienas takas turi savo iššūkių ir paslapčių. Svarbiausia, kaip pašnekovė pabrėžė, yra nebijoti išbandyti naujų dalykų ir mokytis iš patirties, nes tik taip galima pasiekti sėkmę bet kurioje srityje.

Nuoširdžiai dėkojame Gretai už jos praktinį karjeros kelią pristatantį pasakojimą, už nuoširdų pokalbį ir linkime sėkmės naujuose pasiekimuose.

 

Karjeros specialistė

Jelena Latvienė