Naujienų archyvas: vasario 2019

Dalyvavimas mokymuose pagal projektą „PILIEČIAI KARTU“

Š. m. vasario 27-28 d. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos GIII kl. mokiniai prisijungė prie mokymų apie galimybes dalyvauti viešajame valdyme pagal projektą „PILIEČIAI KARTU“.

Šių neformalių mokymų tikslas – ugdyti jaunų žmonių pilietinį sąmoningumą, atsakomybę, empatiją ir pilietinio solidarumo jausmą, skatinti pilietinį aktyvumą, gebėjimą atstovauti įvairių, ypač socialiai pažeidžiamų bendruomenių interesams ir lūkesčiams.

Projekto inicijatorius – labdaros ir paramos fondas „Algojimas“.

Praktinėje veikloje kartu su lektore p. Lolita Kuginiene mokiniai mokėsi geriau pažinti save, aptarė bendruomenę jungiančias vertybes ir idėjas, išskyrė jiems svarbiausias vertybes, ieškojo atsakymų į klausimus, kas jiems yra svarbu, kas motyvuoja daryti gerus darbus, kokiu būdu galima tobulinti gimnazijos bendruomenę. Mokėsi formuluoti idėjas konkrečioms pilietinėms iniciatyvoms, imtis prasmingų ir įdomių pilietiškų veiklų ir sėkmingai jas įgyvendinti.

Šiltoje, draugiškoje, atviroje atmosferoje bendraudamas jaunimas gavo ne tik praktinių žinių, bet ir atsakymus į dominančius klausimus.

Istorijos mokytoja Ana Nester

[nggallery id=1611]


Psichologinis atsparumas socialinio pedagogo darbe

2019 m. vasario 26 dieną Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje įvyko socialinių pedagogų ir psichologų metodinio ratelio susitikimas. Susitikimo metu Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos psichologė Julija Kasparevič skaitė pranešimą „Psichologinis atsparumas darbe“, užsiėmimo metu projekcinio testo pagalba dalyviai galėjo patyrinėti savo požiūrį ir reakcijas į kliūtis, taip pat aptarti būdus, kaip padėti sau. Diskutavome, ką daryti su savigaila ir kokius pavojus ji slepia mūsų savijautai. Sužinojome, kaip paprastai grąžinti sau galią ir kontrolę, nepasiduoti neigiamų minčių įtakai. Prisiminėme daugiau būdų, kaip valdyti emocijas, elgesį bei laiką. Mokykla yra vieta, kurioje yra padidėjęs streso lygis, nes kasdien vyksta kažkas naujo, kartais tai yra malonūs įvykiai, kartais – iššūkiai. Socialinio pedagogo ir psichologo darbas susijęs su pagalba sunkiose situacijose, todėl gebėjimas tinkamai pasirūpinti savimi ir nuolatinis mokymasis yra svarbus. Psichologinį atsparumą galima apibrėžti kaip gebėjimą sėkmingai prisitaikyti susidūrus su nepalankiomis aplinkybėmis.

Išklausę psichologės pranešimą socialiniai pedagogai analizavo savo veiklos įvairiapusiškumą, prevencinės veiklos aspektus ir dalinosi gerąja patirtimi.

Psichologė Julija Kasparevič

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

[nggallery id=1610]


Sveikinu su Valstybės gimtadieniu!

Nuoširdžiai dėkoju direktoriaus pavaduotojai ugdymui L.Palevič, lietuvių kalbos mokytojai I.Samulevičienei, choreografijos mokytojai B.Danielei, muzikos mokytojai E.Učkuronis, direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams V.Steško, rusų kalbos mokytojai V.Bogdiun, 5-G3 klasių vadovams už šventės, skirtos Vasario 16-osios organizavimą. Mokytojams, mokiniams už dalyvavimą renginyje.

Linkiu gimnazijos bendruomenei kurti gėrį, grožį savyje ir aplink saves. Būkime pilietiški, neabejingi ir vieningi!

Direktorė

[nggallery id=1607]

Daugiau nuotraukų ir vaizdo įrašų


Dalyvavimas akcijoje „Metų knygos rinkimai 2018″

Gimnazijos 3-5 klasių mokiniai dalyvavo respublikinėje akcijoje „Metų knygų rinkimai 2018 m.“ vaikų kategorijoje.

Akcijos tikslas – skatinti mokinius domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir balsavimo būdu įvertinti labiausiai patikusią knygą iš knygų penketuko.

Vaikai buvo supažindinti su gautomis knygomis, diskutavo apie knygos personažus, jų teigiamas ir neigiamas savybes.

Organizuotas balsavimas pagal parengtas anketas.

BALSAVIMO REZULTATAI:

Aušra Kiudulaitė, Marius Marcinkevičius. Draugyste ant straublio galo – 83 balsai.

Violeta Palčinskaite. Eileraščiai iš namų – 32 balsai.

Daiva Čepauskaitė. Baisiai gražūs eilėraščiai – 18 balsų.

Jurga Vilė. Sibiro haiku: 11 balsų.

Neringa Vaitkutė. Klampynių kronikos: 5 balsai

Dėkoju lietuvių kalbos mokytojams už bendradarbiavimą. Informacija apie balsavimo rezultatatus perduota akcijos organizatoriams.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė


Netradicinė lietuvių kalbos pamoka

Vasario 12 dieną mūsų gimnazijoje vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos. Jose dalyvavo 3-7 klasių mokiniai. Šaunu tai, kad pamokas vedė pasakų autorė Neringa Tik. Mokiniai sužinojo, kaip atsiranda knygos, kaip jos yra kuriamos, iliustruojamos, o vėliau patys kūrė ir vaidino pasakas. Pasakų autorė kiekvienam vaikui skyrė vaidmenį, jie turėjo į tą vaidmenį įsijausti, suvaidinti. Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys gavo dovanėlę, o taip pat galėjo įsigyti pačios autorės knygelių.

Lietuvių kalbos mokytojai

[nggallery id=1606]

Daugiau nuotraukų: FACEBOOK


Sostinės mokinių bendrovių, startuolių mugė parodoje „Studijos 2019“, LITEXPO!

Vasario 8 dieną įvyko sostinės startuolių mokinių bendrovių mugė Vilniuje, Litexpo patalpose, kurią organizavo Lietuvos Junior Achievement. Mugės metu netrūko garbingų svečių pasisakymų ir palinkėjimų.

Šioje mugėje dalyvavo apie keturiasdešimt Lietuvos mokomųjų mokinių bendrovių, iš jų ir mūsų gimnazijos MMB „Sli.mak“, kurią įsteigė G1b klasės mokinės bei ekonomikos mokytoja Anna Mackevic ir technologijų vyr. mokytoja Irena Bartašiūnienė.

Po mugės vyko apdovanojimai, kurių metu buvo įteiktos nominacijos.

Ekonomikos mokytoja Anna Mackevic

[nggallery id=1605]