Naujienų archyvas: lapkričio 2020

Projektas „Mes tyrinėjame gamtą“

Rudeniui įsibėgėjus Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Mes tyrinėjame gamtą“, kurio veikla buvo skirta biologijos žinioms gilinti. Planuojant tiriamąjąveiklą buvo siekiama pagyvinti mokymosi procesą, ugdyti mokinių savarankiškumą, iniciatyvumą. GIII-GIV klasių moksleiviai tobulino svarbius praktinius įgūdžius, mokėsi planuoti savo veiklą ir derinti ją su draugų, kolegų veikla, visiems buvo svarbu  kryptingai siekti tikslo, mokytis analizuoti, apibendrinti, kelti hipotezes bei daryti išvadas. Galima tvirtinti, jog šis projektas buvo skirtas mokinių laisvalaikio veikloms paįvairinti.

Džiugina projekto veiklų rezultatai:

Moksleiviai su nitratų matuokliu ir specialiomis nitratų nustatymo juostelėmis tyrė Šalčininkų miesto parduotuvėse pardavinėjamus vaisius ir daržoves. Buvo nustatyta, kad daržovių ir vaisių nitratų kiekis neviršija ribos. Nustatyta, jog daugiausiai nitratų rasta salotose ir špinatuose, o mažiausiai – obuoliuose ir vynuogėse.

Mokiniai ištyrė gimnazijoje esančius augalus ir įrodė, kad kambarinių augalų žiotelių forma yra skirtinga. Naudojo „antspaudų metodą“, kai augalo lapas nudažomas spalvotu nagų laku, o paskui su lipnia juostele nuimamas nudažytas viršutinis sluoksnis. Atkreiptas dėmesys, kad ypatingai atrodė begonijos žiotelės.

Kitas tyrimas buvo susietas su augaluose vykstančia transpiracija. Buvo įrodyta, kad augalai garina vandenį, nustatyta, kokiomis sąlygomis transpiracija vyksta intensyviausiai.

Projekto lėšomis buvo nupirktas mikroskopinių preparatų rinkinys „Gyvybė vandenyje“. Vykdydami praktines veiklas mokiniai stebėjo Protista karalystės organizmus, lygino jų sandarą, aptarė jų reikšmę Žemėje. Mokiniai susipažino su maurakuliu, euglena, valkčiadumbliu, spirogyra, mauragimbe ir kt. Apžiūrėjo ciklopo, hidros, dafnijos preparatus. Išsiaiškino, kad jie priklauso Gyvūnų karalystei, nors ir yra beveik nematomi.

Dirbdami su herbarų ir biologijos kabinete esančių gyvūnų kolekcijomis moksleiviai pakartojo organizmų klasifikaciją.

 

Išvykos metu susipažino su pasaulio ir Lietuvos gyvūnija, išklausė teorijos kursą, kaip daromos gyvūnų iškamšos.

Šioje stovykloje buvo stengiamasi ugdyti savimi pasitikinčią, sumanią asmenybę, siekiant  sudominti jaunuolius biologijos mokslu, jo nauda, realių problemų sprendimu pasitelkiant gamtoje vykstančius procesus.

Nuoširdžiai dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybei už paramą įgyvendinant šį projektą.

Projekto koordinatorė

Aleksandra Sinkevič

 

 

Matematika realiai nuotoliniu būdu

Lapkričio 24 dieną mūsų gimnazijoje vyko atvira integruota matematikos ir anglų kalbos pamoka 6b klasėje „Mystery of parachute“, kurios metu mokiniai pristatė savo sukurtas interaktyvias knygas programoje BookCreator apie pačių sukonstruotus parašiutus su nuotraukomis, visais matematiniais skaičiavimais bei jų kūrimo proceso eiga, taip pat pasidalino savo parašytomis plačiai žinomų pasaulinio mąsto lakūnų Amelijos Earhart ir Stepono Dariaus ir Stasio Girėno biografijomis ne tik su mūmis, bet ir su kitais mūsų gimnazijos mokytojais. Šios pamokos metu mokiniai sudalyvavo minčių lietuje internetinėje programoje AnswerGarden, atskleidė parašiuto paslaptį, suvokė matematikos supratimo svarbą realiame žmonių gyvenime ir matematinių žinių stokos pasekmes bei įsivertino mobiliojoje programėlėje Reflectus. Taip pat mokiniai patobulino savo XXI a. gebėjimus: skaitmeninio raštingumo, kūrybinius, iniciatyvumo bei pilietiškumo gebėjimus.

Šiais laikais kiekvienas iš mūsų įneša į ugdymo procesą atrastas naujoves, vieni – daugiau, kiti – mažiau, tačiau būtent nuo to ir įvyksta didieji pokyčiai, svarbiausia, drąsiai žengti žingsnį pirmyn.

Anglų kalbos vyr. mokytoja Natalija Šiškovskaja,

matematikos vyr. mokytoja Anna Mackevic

 

Wystawa „Pozwólcie mi być sobą. Historia życia Anny Frank“

Tolerancja – to uprzejmość, szacunek dla innych, zrozumienie i zaakceptowanie, że inna osoba może się od nas różnić. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji zaprosiliśmy społeczność naszego gimnazjum na wirtualną wystawę pt. „Pozwólcie mi być sobą. Historia życia Anny Frank“, podczas której opowiadamy o losie Anny i omawiamy kwestię praw człowieka we współczesnym świecie.
28-29 września br. pozarządowe organizacje „Głos praw człowieka“ i „Gniazdo olbrzymów“ zorganizowało szkolenia, podczas których uczyliśmy się o pamięci historycznej, tolerancji, zapobieganiu przemocy i zapoznaliśmy się z mobilną wystawą przygotowaną przez Dom Anny Frank.
„Pozwólcie mi być sobą. Historia życia Anny Frank“ – międzynarodowa edukacyjna wystawa (projekt), stworzona przez amsterdamską organizację „Dom Anny Frank”. Wystawa skierowana jest na zapobieganie przemocy i dyskryminacji. Składa się z dwóch części. Pierwsza opowiada o życiu Anny Frank od urodzenia w 1929 roku do śmierci w obozie koncentracyjnym w Bergen-Belzen w 1945 roku. Poprzez zdjęcia i teksty przedstawiany jest świat, w którym dorastała dziewczynka: dojście Hitlera do władzy, Drugą Wojnę Światową, prześladowania Żydów. Druga część łączy historię Anny z dzisiejszymi wydarzeniami poprzez przedstawienie historii teraźniejszych nastolatków, ukazanie, w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają siebie i są postrzegani przez innych czy jakie kwestie praw człowieka są aktualne dla teraźniejszej młodzieży.
Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju nie mogliśmy zorganizować wystawy na żywo, dlatego postanowiliśmy podzielić się nagraną wycieczką poprzez kanał youtube https://www.youtube.com/watch?v=oxstVfrlR3w
Znaczenie wystawy i poruszania tematu tolerancji bardzo dobrze opisują słowa taty Anny Frank: „Nie możemy odwrócić tego, co się zdarzyło. Możemy tylko uczyć się z przeszłości i próbować zrozumieć co dyskryminacja i prześladowanie mogą uczynić niewinnym ludziom. Moim zdaniem każdy ma za obowiązek walczyć z uprzedzeniami.“

Uczeń GIb klasy Dominik Mockus

Parodą „Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Tarptautinės tolerancijos dienos progą pakvietėme mūsų gimnazijos bendruomenę į virtualią parodą „Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“, kurios metu pasakojame Anos istorija ir nagrinėjame žmogaus teisių aktualijas šiandien.

2020 m. rugsėjo 28-29 d. nevyriausybinės organizacijos „Žmogaus teisių balsas“ ir „Milžinų lizdas“ organizavo mokymus, kurių metų mokėmės apie istorinę atmintį, toleranciją ir patyčių prevenciją bei susipažinome su Anos Frank Namų paruoštą keliaujančią parodą.

„Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“ – tarptautinė edukacinė paroda (projektas), kurią sukūrė Anos Frank Namų organizacija Amsterdame. Paroda skirta patyčių ir diskriminacijos prevencijai. Kilnojamoji paroda sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji skirta Anos Frank gyvenimo istorijai (nuo gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m.) – pateikiamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie mergaitę supusį pasaulį – Hitlerio iškilimą, Antrąjį pasaulinį karą, žydų persekiojimą. Antroji dalis susieja Anos Frank istoriją su šiandienos aktualijomis – pasakojamos šiuolaikinių jaunuolių istorijos, atskleidžiama, kaip paaugliai suvokia patys save, kaip juos mato ir vertina kiti, kokios žmogaus teisių temos aktualiausios jaunam žmogui.

Dėl epidemiologinės situacijos šalyje negalėjome organizuoti parodos lankymo gyvai, todėl nusprendėme nufilmuota ekskursija pasidalinti su bendruomene per youtube kanalą (https://www.youtube.com/watch?v=oxstVfrlR3w).

Parodos ir kalbėjimo apie toleranciją svarbą gerai perteikia Anos Frank tėčio žodžiai: „Mes negalime pakeisti to, kas nutiko. Galime tik mokytis iš praeities ir stengtis suvokti, ką diskriminacija ir persekiojimas gali padaryti nekaltiems žmonėms. Mano nuomone, kiekvienas turi pareigą kovoti su išankstiniais nusistatymais.“

GIb klasės mokinys Dominik Mockus

 

Edukacinė pamoka, skirta rašytojai Astrid Lindgren

Lapkričio 13 d. 4 kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje, skirtoje švedų rašytojos Astrid Lindgren (1907-2002) gimtadieniui.

Mažieji skaitytojai susipažino su rašytojos gyvenimu ir kūryba bei aktyviai dalyvavo pokalbyje apie mėgstamus Astrid Lindgren personažus.

Bibliotekos vedėja Olga Skirtunienė

Karjeros konferencija moksleiviams 2020

Šių metų lapkričio 11d. Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai kartu su Vokietijos FR ambasada Lietuvoje bei renginių organizavimo ir vadybos agentūra „1 Vienintelis“ organizavo karjeros konferenciją 2020 vyresnių klasių moksleiviams.
Konferencijoje dalyvavo ir su moksleiviais bendravo patyrę savo sričių profesionalai, kurie dalinosi ne teorinėmis žiniomis, bet savo asmenine patirtimi ir išmoktomis pamokomis:
Eugenija Novicki-Bittner, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, atstovė dualiniam profesiniam mokymui
„Ar tikrai žinai tai, ką tu žinai“, Valentinas Marinionokas, „Grizlio metodas“.
„Spausk ir pamatysi“, Kristina Pocytė, „Delfi“ žurnalistė
„Kaip paversti mokymosi procesą naudingu ir įdomiu“ Gabija Skučaitė, SMK Socialinių mokslų kolegija | bendrakūrėja, kanclerė
„Studijos 2021 faktais. Ko nepražiopsoti?“, Vilma Bridikienė, Klaipėdos valstybinė kolegija, Studijų ir karjeros centro vadovė
„Ekskursija po ITCC“, Gintarė Kareivaitė, ITCC, Marketingo specialistė
„Kodėl verta pasidaryti karjeros testą?“ Laura Šukienė, multiprofesionalai.lt direktorė

Kviečiame peržiūrėti pirmos konferencijos dienos transliacijos įrašą: https://www.youtube.com/watch?v=hf2_m80hHeg&feature=emb_logo&fbclid=IwAR0tzDKqRsoq3_MfrHEggu6Ch9_aNMeteNKfhoSMuzoc-J3XXG2VXX0g_Wc
Karjeros konferencijos moksleiviams antra dalis vyks lapkričio 18 dieną.
Renginiai vyksta platformoje: karjeroskonferencija.zoomtv.lt bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų feisbuko paskyroje. Visi norintys dalyvauti nemokamai renginyje gali registruotis: https://forms.gle/YSeumH8dX9rkZwgu9

PIT konsultantė Jelena Latvienė

Sveikiname!

Spalio 23 d. gimnazijoje vyko 26-osios Dailės olimpiados „Lietuvos Raudonoji Knyga“ rajoninis etapas. Olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Sveikiname GIVb kl. mokinę Kamilią Ruris užėmus I vietą rajone. Taip pat sveikiname ir dailės vyresniąją mokytoją Aleksandrą Pečkauskienę.

Linkime tolimesnių laimėjimų ir neišsenkančio kūrybiškumo!

 

Virtualus seminaras “Kaip sukurti gerą CV

Tinkamai sukurtas gyvenimo aprašymas gali nulemti labai daug – visų pirma, ar kandidatas bus pakviestas į darbo pokalbį, ar gaus galimybę gyvai pristatyti save. Tačiau kaip sukurti tokį CV, kuris atkreiptų darbdavių dėmesį? Šis klausimas ypatingai aktualus tiems, kurie tik pradeda savo karjeros kelią.
Šių metų lapkričio 4d. mūsų gimnazijos GII-GIV kl. mokiniai turėjo išskirtinę galimybę sudalyvauti virtualiame seminare „Kaip sukurti gerą CV“.
Seminaro metu specialistas Mindaugas Samuolaitis pristatė svarbiausias CV dalis, atkreipė dėmesį, ką svarbu paminėti, o kokios informacijos geriau vengti rengiant pirmąjį CV bei atsakė į mokiniams bei mokytojams kylančius klausimus.

PIT konsultantė Jelena Latvienė