Lapkričio mėnesį Lenkijoje vyko antra projekto Erasmus+ „Matematiniai ir kalbiniai susirėmimai Europos lygiu“ dalis.  Projekte dalyvavo 15-18 metų moksleiviai iš Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos,  t. y. mūsų, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos.

Numačius tikslingas mobilumo veiklas mokiniams ir mokytojams, visą savaitę vyko kūrybiniai-matematiniai-kalbiniai (anglų kalba) užsiėmimai integruotose grupėse.

Susitikimo pradžioje įvyko šventinis projekto savaitės atidarymas, kuriuo metu buvo trumpai pristatytos mokyklos-dalyvės ir prisimintos projekto pirmos dalies veiklos, o mokiniai  iš Lenkijos surengė įspūdingą savo talentų koncertą. Po to vyko anglų kalbos užsiėmimai mišriose grupėse, kurie padėjo moksleiviams geriau pažinti vienas kitą, patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Kitos dienos ryte visi kartu išvykome į Guido (Zabrze) anglies kasyklą. Nusileidus į 170 metrų po žeme mokiniai pamatė, koks buvo sunkus kasyklose darbas, kiek reikėdavo jėgų ir kantrybės, žinių norint prisijaukint arklį kaip nepamainomą pagalbininką. Po to mokiniai turėjo progą apžiūrėti šiuolaikišką techniką. Vėliau, grįžę į mokyklą, mokiniai buvo padalinti į grupes po 3 asmenis ir išbandė savo jėgas matematiniame žaidime “Matematinis Gyvatukas”. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokiniai laimėjo pirmą vietą.

Kiekvienas mokinys galėjo pats išbandyti, kaip veikia 3D spausdintuvas ir „Solid EDGE“ programa.  Padedant  draugams iš Lenkijos, suprojektavo ir atsispausdino spalvotą raktų pakabuką su savo vardu.  Užsiėmimo „GeoGebra“ metu,  mokiniai praktiškai išbandė, kaip sulankstyti matematinę figūrą iš nurodyto  tinklelių skaičiaus.

Mokiniai  ir mokytojai pasiskirstę grupėmis turėjo atlikti kūrybinę užduotį – sukurti ‘veikiantį’,  kamuoliukus skirstantį, separatorių. Pasitelkę vaizduotę, matematinius ir kūrybinius įgūdžius,   kiekviena grupė sukūrė savo separatorių. O kompetentinga komisija vertino pristatymą, kokybę ir mechanizmo veikimo  tikslumą.

Nežiūrint į žvarbų rudenio vėją, dienos kelionė po Krokuvą neprailgo lankantis Vavelyje, Krokuvos universitete bei istoriniame žydų kvartale Kazimieže. Ekskursijos metu aplankėme Krokuvos Katedrą, karalių kapus, A. Mickevičiaus, J. Slovackio, C. Norvido ir F. Šopeno kriptas, galvodami norus užlipom iki Žygimanto varpo. Lankantis sinagogoje, sužinojome daug įdomių istorinių dalykų apie žydų kultūrą ir religiją.

Paskutinę viešnagės Lenkijoje dieną, vyko matematinis žaidimas „Briliandijos užgrobimas”. Kiekvienas mokinys dirbdamas grupėje ir atlikdamas įvairaus lygio matematinius skaičiavimus turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias ir gebėjimus.

Projekto veiklų metu įgytos kompetencijos, žinios ir patobulinti kalbiniai įgūdžiai, neabejotinai praplėtė mokinių dalykines ir sociokultūrines žinias. Bendraudami su įvairių kultūrų žmonėmis ir kartu dalyvaudami bendroje projekto veikloje, mokiniai sėkmingai ugdė savo matematinius-kalbinius gebėjimus, užmezgė draugiškus ryšius su savo bendraamžiais iš Lenkijos ir Vokietijos. Dalyviai gavo Erasmus+ projekto sertifikatus.