Šių metų gegužės 13 d. mūsų gimnazijos 8b kl. mokiniai dalyvavo intelekto tipo nustatymo užsiėmime.

Užsiėmimo metu mokiniai prisiminė, kaip šiuolaikinėje visuomenėje suprantama sąvoka „karjera“, kokie yra pagrindiniai karjeros planavimo žingsniai. Akcentuojant vieną svarbiausių žingsnių  „Savęs pažinimas“, mokiniai susipažino su trumpa Švietimo mainų paramos fondo video medžiaga apie savęs pažinimo kelius ir būdus. Vėliau jų laukė vienas iš daugelio būdų – tai pažinti save – atlikti mukis.lt sistemoje „Intelekto tipo nustatymo klausimyną“ (http://www.mukis.lt/lt/mokinio-knyga.html), kuriame reikėjo įvertini 40 teiginių nuo 0 iki 5 balų. Atlikus testą, elektroninė versija pateikė kiekvienam mokiniui jų rezultatus apie intelekto tipus: tarpasmeninis, vidinis, verbalinis, loginis – matematinis, erdvinis, kinestezinis, muzikinis, natūralistinis. Kiekvienas dalyvavęs mokinys turėjo progos susipažinti su atlikto testo rezultatais ir kiekvieno intelekto tipo aprašymu bei tinkančiomis profesijomis.

Reikėtų paminėti, kad savęs pažinimo procesas vyksta visą gyvenimą, tad labai svarbu tam skirti pakankamai dėmesio, nes profesijos pasirinkimas ir profesinės veiklos vykdymas kiekvienam žmogui yra be galo svarbus.

Profesijos patarėja J. Latvienė