Šių metų gegužės 12 ir 13 dienomis mūsų gimnazijos 8b kl. mokinės Paulina Provlocka, Evelina Patiulan, Gabrielė Mulmo išbandė save profesijos patarėjos vaidmenyse: turėjo progos pravesti konkursą „Pasirink profesiją“ 4 kl. ir 3 kl. mokiniams.

Konkurso metu jaunosios mokytojos suskirstė mokinius į 4 – 5 komandas ir paaiškino dalyvavimo konkurse instrukcijas. Mokinių grupės sprendė įvairias užduotis:

• spėliojo mįsles,
  • susipažino apie stomatologo, kalnakasio, mokytojo, gydytojo, bankininko darbo specifika ir įsigilino, kokie būtini darbo įgūdžiai norint tinkamai atlikti darbą,
  • sprendė rebusus,
  • rinko mokytojo asmens savybes,
  • pildė trūkstamus žodžius tekste,
  • sprendė kryžiažodį, pagilindami savo žinias apie gydytojų specializacijas (chirurgas, kariologas, anesteziologas, pediatras, alergologas, fizioterapeutas ir pan.),
  • prisiminė greitosios pagalbos telefono numerį,
  • lavino savo matematines žinias skaičiuodami banknotus ir centus,
  • skirstė automobilius pagal jų rūšis.

O pamokos pabaigoje mokiniai gavo paruoštas knygeles „Mano būsimoji profesija“, kuriose turėjo užpildyti, kuo gi jie svajoja būti ateityje ir kokių turi asmeninių savybių išsvajotojai profesijai.

Mokinės Paulina, Evelina, Gabriele liko be galo patenkintos pravestomis pamokomis, nes matė mokinių įsitraukimą, jų turimas žinias ir galimybes jas praplėsti ,o  svarbiausia suprato, kokia yra svarbi mokytojo profesija šiuolaikiniame gyvenime.

Profesijos patarėja J. Latvienė