Disleksijos savaitės tikslas – didinti supratimą apie disleksiją, dalintis informacija ir skleisti naujausias žinias, kurios gali pakeisti žmonių, turinčių disleksiją, gyvenimą.
Kiekvienoje mokykloje yra dalis vaikų, kuriems sunku skaityti, įsisavinti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytojų ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs arba, atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja per aktyvumą. Tačiau juos visus jungia vienas dalykas – jiems TEKSTAS dažnai tampa ne draugu, o priešu.
Disleksijos pažinimo savaitė vyksta raudonos spalvos fone. Būtent tokios spalvos rašikliu žymimos klaidos, o disleksiją turintys vaikai įpratę savo sąsiuviniuose matyti begales raudonų taisymų. Raudonos spalvos, kaip ir disleksijos, nereikia bijoti! „Go Red for Dyslexia“ yra iniciatyva, prasidėjusi 2015 m. Australijoje ir jau tradiciškai visame pasaulyje rengiama kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę. Iniciatyvos tikslas – „nuginkluoti“ raudoną spalvą, išryškinančią klaidas mokykloje, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus spendimus vaikų lavinimo procese.
Disleksija nėra išgydoma, iš jos nėra „išaugama“. Tačiau pritaikius ugdymo programą, sudarius sąlygas patirti sėkmę, ugdant gebėjimą žodžiais reikšti mintis ir atpažinti kitų žmonių jausmus, nuolat palaikant ir padrąsinant, disleksiją turintys vaikai gali sėkmingai savirealizuotis. Leonardo da Vinci, Pablo Picasso sėkmės paslaptis gali būti susijusi su tuo, kad jie kentėjo nuo disleksijos, teigia mokslininkai. Jie įsitikinę, kad būtent disleksija galėjo lemti genialių dailininkų gebėjimą ne piešti terliones, o kurti meno šedevrus. Disleksiją turėjo ar tebeturi daug pasaulio garsenybių iš mokslo, verslo, literatūros, šou, sporto pasaulio. Disleksiją turėjo ir kai kurie kiti žymūs mokslininkai (pvz., Thomas Alva Edison, Michael Faraday ar net Albert Einstein). Su disleksijos sunkumais vaikystėje yra susidūręs garsus verslininkas, britų milijardierius Richard Branson, jo kolega iš JAV Henry Ford, grupės The Beatles lyderis John Lennon, aktorė ir dainų atlikėja Cher bei daugelis kitų. Beje, disleksijos pažintiniam sutrikimui skirtame tinklalapyje www.dyslexia.com disleksija įvardijama ne kaip sutrikimas, o kaip ypatingas gabumas, Dievo dovana
Švietimo pagrindas – tekstai, o disleksiją turintiems vaikams, nepaisant aukšto intelekto, sunkiai įveikiami: skaitant raidės pasikeičia, susikeičia vietomis, „pabėga“, painiojasi skiemenys. Visą savaitę mokiniai raidę kūnijo įvairiose meniniuose kūriniuose, kuriais galėjome pasigrožėti surengtoje darbų parodoje. Autorių vaizduotės polėkiams nebuvo ribų ir tai svarbiausias palaikymas mokiniams, kurie vadovaujasi vaizdingumu. Pamokų metu atlikta daugybė pasiūlytų pratimų, padedančių „pažaboti“ ir susidraugauti su neklusnia raidžių grafika.
Klasių valandėlių metu mokiniams buvo organizuota filmo “Žuvelė medyje” peržiūra, aptarta turinio esmė, pabandant suprasti vaiko, turinčio disleksijos sutrikimų sunkumus ir stiprybes.
Šios savaitės veiklų esmė, kad visi vaikai suprastų, jok šalia jų yra ir tokių vaikų, kurie patiria didelių sunkumų skaitydami ir taip sužadinti vaikų empatiją bei solidarumą.
Paskutinę savaitės dieną gimnazijoje dominavo raudona spalva. Bendruomenę suvienijo noras – „nuginkluoti“ raudoną spalvą.
Visiems, dalyvavusiems veiklose, didžiulė padėka už supratimą ir palaikymą savo darbais šalia besimokantiems.
Logopedė Regina Objedkova