Czy szkoła jest zamknięta w czasie ferii? Oczywiście, że nie! Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach udowadnia, że zimowy czas to idealna okazja do nieustannego rozwijania się i czerpania radości z nauki. Szczególnie, gdy za sprawą organizatorów zuchy z gromad „Roszpunki z zaczarowanej krainy” i „Tarzani z bezludnej wyspy” trafiły na zimowisko pełne niezwykłych przygód.

W tegorocznym przedsięwzięciu dzieci miały okazję odkrywać tajemnice Akademii Pana Kleksa. To miejsce pełne magii, kreatywności i edukacji, gdzie każdy dzień to nowa przygoda w świecie nauki.

Akademia Pana Kleksa zorganizowała dla uczestników zimowiska różnorodne warsztaty, obejmujące dziedziny takie jak kleksografia, musztrologia, origami, majsterkowanie, kucharzenie, kalamburologia, szukalogia i wiele innych. Każda z tych dziedzin miała na celu rozwijanie różnorodnych umiejętności, począwszy od kreatywności i współpracy w zespole, aż po rozwijanie kompetencji osobistych.

Jednak to nie koniec niesamowitych doświadczeń! Podczas zimowiska zuchy były nagradzane piegami za indywidualne sukcesy oraz guzikami za doskonałą pracę w zespole. To nie tylko forma uznania, ale także motywacja do dalszego zaangażowania.

Podsumowując, zimowisko w Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach to nie tylko czas relaksu, ale także okazja do rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego. Dzieci uczą się nie tylko nowych umiejętności, ale także wartości współpracy, samodzielności i kreatywności. Akademia Pana Kleksa to miejsce, gdzie edukacja staje się niezapomnianą przygodą!

Wspomnienia z zimowiska są dostępne na naszym profilu społecznościowym: