Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokytojos dalyvavo konferencijoje „Lietuvos lenkų mokykla daugiakultūrėje aplinkoje“. Lenkų kalbos mokytoja Lilija Kutyš akcentavo mokyklos vaidmenį puoselėjant tautinę tapatybę ir patriotinio ugdymo programų svarbą. Ji pažymėjo, kad vadovėliuose trūksta temų, susijusių su tautine tapatybe, todėl mokytojai turėtų siūlyti mokiniams papildomą literatūrą.

Lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Kodienė ir Marina Raudonienė pasidalijo savo patirtimi šalinant kalbos barjerą nelietuviškose šeimose augančių vaikų ugdyme. Jų pranešimai atskleidė, kad sėkmingas mokymasis priklauso nuo mokytojo išradingumo ir gebėjimo pritaikyti ugdymo metodus atsižvelgiant į kiekvieno vaiko poreikius.

Tokie pranešimai ir diskusijos parodė, kad švietimo įstaigų mokytojai yra įsipareigoję ne tik aukštos kokybės mokymui, bet ir mokinių tautinės tapatybės stiprinimui bei integracijai į lietuvišką kultūrinę aplinką, siekiant ugdyti harmoningą ir atvirą asmenybę.