28 lutego grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w I edycji warsztatów naukowo – edukacyjnych ACADEMIA POLONICA, które odbywały się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wileńskiego. Centrum Polonistyczne UW zorganizowało dla uczniów wykład poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, której poezja nie jest łatwa do interpretacji.
Wykład „Szymborska nieoczywista: o humorystycznej twórczości Noblistki”przygotowany przez dr Teresę Dalecką umożliwił uczniom poznanie sylwetki oraz poezji noblistki. Nauczyciele wysłuchali wykładu na temat: „Czy odnawiana podstawa programowa języka polskiego i literatury odpowiada wyzwaniom XXI wieku?”, który wygłosiła p. Danuta Szejnicka. Uczniowie uczestniczyli także w turnieju historyczno – literackim pt. ,,Czy znasz swój język i swoją kulturę”? Drużyna ,,Crazy Szymborska” w składzie: Oliwia Szarkowska, Danielė Jurgo, Weronika Jusza, Dominika Kułakowska, Adriana Żyło, Gintarė Franckevičiūtė, Paulina Ulasz oraz Gintarė Rympo wśród 15 drużyn zajęłą zaszczytne III miejsce.
Polonistki