W Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego odbył się niezwykły Dzień Matematyki, który skupił uwagę uczniów na kreatywnym i interaktywnym podejściu do nauki. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie klas 7-GIV zostali zaproszeni do udziału w emocjonującej grze, która sprawiała, że matematyka stała się fascynującą przygodą.

Gra polegała na odnalezieniu 13 zadań matematycznych ukrytych na korytarzach szkolnych za pomocą zamaskowanych kodów QR. Uczniowie musieli pracować w grupach, rozwiązując różnorodne zagadki matematyczne. Wzmożone emocje towarzyszyły poszukiwaniom, a każde rozwiązane zadanie przybliżało uczniów do zwycięstwa.

Po zaciętej rywalizacji to grupa z klasy G2b okazała się triumfatorem, zdobywając pierwsze miejsce w grze matematycznej. Ich determinacja, współpraca i umiejętności matematyczne pozwoliły im osiągnąć sukces i zająć zaszczytne miejsce na podium.

Ale to nie koniec emocji! Uczniowie klas 5-6 także mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach matematycznych. Szukali oni „Skarbu Matematycznego“ poprzez grę planszową, która nie tylko rozwijała ich umiejętności matematyczne, ale także sprawiała wiele radości i zabawy.

Ostatecznie, to klasa 5b zasłużyła sobie na pierwsze miejsce w tej części wydarzenia, pokazując, że matematyka może być zarówno edukacyjna, jak i przyjemna. Ich zaangażowanie i entuzjazm podczas rozgrywki sprawiły, że wygrana była dla nich słodkim sukcesem.

Dzień Matematyki w Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego nie tylko promował naukę matematyki, ale także podkreślił znaczenie współpracy, kreatywności i zabawy w procesie uczenia się. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do integracji społeczności szkolnej oraz ukazania matematyki jako fascynującej dziedziny, która może być dostępna i atrakcyjna dla każdego ucznia.

Nauczycielki matematyki