Światowy Dzień Zespołu Downa, obchodzony 21 marca, daje doskonałą okazję do tego, by podkreślić wartość różnorodności i zrozumienia w społeczności szkolnej. Podstawowym celem obchodów było zwiększenie świadomości na temat zespołu downa oraz promowanie inkluzji społecznej. Na lekcjach zostały przeprowadzone specjalne prezentacje i dyskusje, skupiające się na edukacji na temat tej genetycznej różnorodności. W klasach odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi spotykają się osoby z zespołem downa, ale także ich umiejętności, pasje i talenty. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć również symbolicznych gestów, które podkreśliłyby ducha solidarności i radości. Kolorowe skarpetki stały się symbolem akceptacji i otwartości na różnorodność.