Vasario 16-oji — ypatinga diena kiekvienam lietuviui, primenanti apie kovą už laisvę, vienybę ir nepriklausomybės svarbą. Mūsų mokykloje ši diena buvo paminėta įvairiomis veiklomis, kurios padėjo mokiniams geriau suprasti Lietuvos istoriją ir jos reikšmę. 1A ir 1C klasių mokiniai dalyvavo smagioje viktorinoje, kurioje pasitikrino savo žinias apie Lietuvą, jos simbolius ir istorinius įvykius. Jaunieji dalyviai aktyviai atsakinėjo į klausimus, o jų entuziazmas parodė, kaip svarbu puoselėti meilę savo šaliai nuo pat mažų dienų. 2A, 3A ir 3B klasių mokiniai gilino savo istorines žinias prisimindami įdomius faktus apie Lietuvos nepriklausomybę. Jie sužinojo daugiau apie Vasario 16-osios Akto signatarus, Lietuvos kelią į laisvę ir valstybės kūrimosi pradžią. Vasario 16-osios dieną 4b, 5c, 6b klasių mokiniai paminėjo ypatingai kūrybiškai: diskutavo apie Lietuvos sostinę Vilnių, prisiminė miesto istoriją ir svarbiausias vietas. Vėliau vaikai smagiai atliko užduotį — pagal kontūrus atpažino Lietuvą ir aptarė jos geografinę padėtį. Kūrybinėje dalyje mokiniai piešė komiksus, kuriuose pavaizdavo svarbiausius Lietuvos objektus: Gedimino pilį, Trakų pilį, televizijos bokštą ir kitus žymius šalies simbolius. Taip jie ne tik paminėjo valstybės atkūrimo dieną, bet ir pagilino žinias apie savo tėvynę.

Vyresnių klasių mokiniai atliko kūrybines veiklas: GIc klasės mokiniai sukūrė įsivaizduojamą pokalbį tarp Mindaugo ir Jono Basanavičiaus — dviejų istorinių asmenybių, kurios savo darbais prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo. Šis dialogas leido geriau suprasti, kaip keitėsi Lietuvos vizija skirtingais laikotarpiais ir kokią įtaką asmenybės daro šalies istorijai. GIb ir GIc klasės mokiniai dalyvaudami viktorinoje ,,Apie Lietuvą įdomiai“ turėjo galimybę parodyti savo žinias apie Lietuvai svarbią vasario 16-osios dieną ir pasidžiaugti savo rezultatais.

Istorijos mokytoja M. Pieško kartu su GIIa klasės mokiniais paruošė informatyvų stendą, kuriame atsispindėjo svarbiausi Vasario 16-osios įvykiai ir jų reikšmė Lietuvai. Mokiniai galėjo susipažinti su nepriklausomybės akto signatarais, Lietuvos valstybės kūrimosi keliais ir istoriniais dokumentais. Tai buvo puiki proga mokiniams vizualiai įtvirtinti tai, ką jie sužinojo pamokose ir minėjimo metu.

Dailės mokytoja A. Pečkauskienė kartu su mokiniais surengė piešinių parodą, kurioje atsispindėjo jų meilė Lietuvai. Mokiniai savo darbuose vaizdavo Lietuvos gamtą, istorines asmenybes, tautinius simbolius ir laisvės idėją. Ši paroda suteikė minėjimui dar daugiau spalvų ir parodė, kaip kūrybiškai galima išreikšti patriotizmą.

Minėjimui ruoštis padėjo ir mokyklos erdvių puošimas. Anna Žuk išradingai papuošė langus tautiniais simboliais, o 8a, 8b, 5c ir 7a klasių mokiniai pasirūpino, kad mokyklos koridoriai taptų tikra Vasario 16-osios dvasios erdve — jie dekoravo koridorius Lietuvos vėliavos spalvų akcentais, istorinėmis citatomis ir patriotiškais simboliais.

Vasario 16-osios minėjimas mūsų mokykloje tapo ne tik žinių gilinimo, bet ir kūrybiškumo, bendruomeniškumo bei meilės Tėvynei švente. Tai buvo dar viena proga prisiminti, kad laisvė — tai vertybė, kurią turime puoselėti ir branginti kiekvieną dieną.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai