Naujienų archyvas: rugpjūčio 2018

Smagi Varšuva

Šią vasarą grupė gimnazijos moksleivių liepos 8-14 dienomis turiningai poilsiavo Varšuvoje. Jiems teko garbė atstovauti mūsų gimnaziją Tarptautinėje Jubiliejinėje 30-oje vaikų ir jaunimo Parapijadoje. Logotipas siejamas su olimpinės vėliavos trimis žiedais: žydras reiškia Europą, juodas – Afriką, geltonas – Aziją. 30-ties metų bėgyje šiame renginyje dalyvavo jaunimas iš 3-jų kontinentų: Europos, Afrikos ir Azijos. Persipynę trys žiedai simbolizuoja parapijinę triadą: stadionas – teatras – bažnyčia ir integracinio auklėjimo idėją per sportą, kultūrą ir tikėjimą, tris jauno žmogaus aspektus: kūną, protą ir širdį.

Iškilmingas žaidynių atidarymas vyko Dievo Motinos Mokytojos Sanktuariume. Tai nuostabaus grožio ir dydžio šventykla, sutalpinusi visus pusantro tūkstančio dalyvius iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Lenkijos. Visos delegacijos, atstovaujančios savo šalies parapijas, kai kurios pasipuošusios nacionaliniais kostiumais, ilga kolona žygiavo Siekierkų Trasa. Iškilmėse dalyvavo daug garbių svečių, valdžios atstovų, buvo perskaitytas Popežiaus sveikinimo laiškas visiems dalyviams. Po šventinio atidarymo buvo pasiūlyta skaniai papietauti, pasilinksminti atrakcionuose, pašokti bei susipažinti ir pabendrauti.

Programoje labai svarbią vietą užėmė jaunimo dorovinis ugdymas. Kiekviena diena prasidėdavo ir baigdavosi malda, kurios metu jaunimas turėjo galimybę apmąstyti dienos intenciją, vakare – įsivertinti veiklas. Taip pat buvo suteikta galimybė atskiroje adoracijos palapinėje pasimelsti individualiai. Maldos temos – aktualios jaunimui, priimtini ir suprantami meno, šokio ir dainavimo elementai mišių metu. Bendroje palapinėje meldėsi kartu vaikai, jaunimas, globėjai, kunigai, vienuoliai ir vienuolės. Malda jungė visus, suteikdama gilesnį visų ir kiekvieno intencijos įprasminimą.

Varžybos , lenktyniavimas Parapijadoje – tai galimybė pajusti pergalės ir pralaimėjimo skonį ir dėka to tobulėti ir bręsti žmonijoje. Jaunimas galėjo rinktis įvairią veiklą pagal individualius pomėgius, sėkmingai išbandė savo jėgas konkursuose, susirado draugų ir bendraminčių iš įvairių šalių. Visus vienijo sportas, menas ir malda. Berniukai varžėsi vyriškame komandiniame sporte – futbole, mergaitės bandė savo jėgas šaškių turnyre, šaudymo varžybose. Kiti pasirinko individualias konkurencijas bėgime, stalo tenise. Smagu dalyvauti, išbandyti kažką naujo, rungtyniauti, siekiant pergalės, bet draugiškai, pralaimėjimo nuoskaudos nepaverčiant pykčiu.

Laisvalaikio metu turėjome pažintines išvykas į Varšuvos centrą, senamiestį, smagią pramogą Batutų parke. Žodis Parapijada skelbia idėją linksmo, kūrybiško jaunų žmonių bendravimo, draugiško ir smagaus rungtyniavimo sportinėje, intelektualinėje bei meno plotmėje. Organizuota Šv. Juzefo Kalasancjušo vardo Parapijada – tai savaitinis renginys – galimybė pažinti bendraamžius iš kitų šalių, pagilinti savo galimybes ir ….tiesiog gerai praleisti laiką. Tai mūsų gimnazijos mokiniams ir pavyko padaryti.

7 dienos prabėgo nepastebimai. Parapijados uždarymas vyko nesenai pastatytuose Dievo Apvaizdos maldos namuose. Juose visi susikaupė maldai prie a.a. Juzefo Jonco kapo, Parapijados dvasinio įkūrėjo.

Jaunus žmones suvienijo sportas, menas bei tikėjimas. Savaitė praleista Varšuvoje buvo kupina šiltų, saulėtų įspūdžių, džiaugsmo ir geros nuotaikos. Mokiniai sustiprėjo fiziškai bei emociškai, įgyta patirtis yra neįkainojama jaunų asmenybių tobulėjimui.

Jaunimo grupės vadovė Regina Objedkova