Naujienų archyvas: lapkričio 2018

Paskaita – viktorina “Iš pasaulio pinigų istorijos“ Lietuvos pinigų muziejuje

Lapkričio 21 d. mūsų gimnazijos G1a klasės mokiniai, ekonomikos mokytoja Anna Mackevic ir matematikos mokytoja Danuta Čenienė dalyvavo paskaitoje – viktorinoje „Iš pasaulio pinigų istorijos“, kuri vyko Lietuvos pinigų muziejuje.

Šioje edukacinėje programoje moksleiviai ir mokytojos žaisdami komandinėje viktorinoje atsakinėjo į įdomius klausimus, tokiu būdu buvo susipažindinti su pinigų ir bankininkystės istorija. Protmūšio nugalėtojai gavo vertingų muziejaus prizų!

Ekonomikos mokytoja Anna Mackevic

Anglų kalbos „Spelling Bee“ konkursas

2018 metais lapkričio 19 dieną vyko penktų – devintų klasių anglų kalbos žodžių rašybos (tarimo paraidžiui) konkursas „Spelling Bee“, I (mokyklinis) etapas. Renginį organizavo anglų kalbos mokytoja Liudmila Kuklienė. Toks konkursas mūsų gimnazijoje vyko pirmą kartą. Konkurse buvo dvi amžiaus grupės. Pirmoje amžiaus grupėje dalyvavo 12 mokinių iš 5 – 7 klasių, kurie mokėsi tarimo, vertimo ir žodžių tarimo paraidžiui. Šio amžiaus mokiniai turėjo išmokti 200 angliškų žodžių. Antroje amžiaus grupėje dalyvavo 4 mokiniai iš 8 – GI klasių, kurie turėjo išmokti 300 angliškų žodžių. Tai yra iš tikrųjų įspūdingas konkursas. Žodžio tarimas paraidžiui yra įdomi, bet kartu ir sudėtinga užduotis, nelengva ir tiems kalbos vartotojams, kuriems anglų kalba yra gimtoji. Mūsų mokiniai pasikliaudami savo klausa, atmintimi bei pasikartoję anglų kalbos abėcėlę drąsiai priėmė jiems skirtą iššūkį! Pirmų ar antrų vietų laimėtojai atstovaus mūsų gimnaziją rajoniniame „Spelling bee“ konkurse.

Sveikiname „Spelling bee“ konkurso nugalėtojus!

I amžiaus grupė (5 – 7 klasės):

I vieta – Dominykas Januška, 5b

II vieta – Krystian Boguševič, 6a

III vieta – Beata Drozd, 6b

II amžiaus grupė (8 – GI klasės):

I vieta – Gabrielia Jankovskaja, 8c

II vieta – Eliza Sinkevič, GIa

III vieta – Krista Četyrkovska, 8c

Tikimės, kad šis konkursas paskatins dalyvavusius mokinius daugiau dėmesio skirti angliškų žodžių tarimui paraidžiui bei žodžių rašybai.

Anglų kalbos mokytoja Liudmila Kuklienė

Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimas Šalčininkų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

2018 m. lapkričio 14 d. Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko literatūrinė – muzikinė kompozicija „Kas Tu esi?“, skirta Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimui. Renginyje dalyvavo Vaikų literatūros skyriaus teatriuko „Motiejuko“ dalyviai ir Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos moksleiviai. Renginio žiūrovais buvo Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos 5 a ir 5 c klasės moksleiviai kartu su savo auklėtojomis: Marjola Pieško ir Anna Mackevic,kurie liko sužavėti gražiais pasirodymais.

5 c klasės vadovė Anna Mackevic

Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100 – mečio minėjimas

„Petys petin! Mes žemės rutulį apjuosim
Gyvąja rankų grandine!
Vienais troškimais, mintimis liepsnosim —
Ir vieno židinio ugnia!..“
(A. Mickevičius. Odė jaunystei)

Pritardami A. Mickevičiaus žodžiams, visa širdimo ir mintimis lapkričio 11 dieną Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos bendruomenė rinkosi Šalčininkų miesto savivaldybės aikštėje paminėti Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100 – metį. Iškilmingai giedant Lietuvos ir Lenkijos Respublikų himnus, buvo pakeltos šių valstybių vėliavos. Sveikinimo žodį tarė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič. Renginį vainikavo 1918 metrų bėgimas. Nors spaudė šaltukas ir vėjas gaivino visų skruostus, bet gimnazijos mokiniai startavo kartu su mokytojais. Paskui visi galėjo pasilepinti karšta arbata. Vėliau miesto bažnyčioje visi rinkosi šv. mišių, pasimelsti už savo ir kaimyninės šalies gerovę.

Daugiau nuotraukų: FACEBOOK