Naujienų archyvas: 2021.11.17

7c ir 8c kl. mokinių edukacinės pamokos Vilniaus Pinigų muziejuje

Darganas oras ne kliūtis pabėgti iš mokyklos suolo ir sudalyvauti netradicinėje pamokoje kitoje aplinkoje. Tuo įsitikino 7c ir 8c klasių mokiniai kartu su mokytojomis A. Mackevic, V. Bogdiun, T. Grudinska ir D. Čeniene sudalyvavę edukacinėse užsiėmimuose Vilniaus Pinigų muziejuje.

7c kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių“, kurios metu susipažino su pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kredito kortelių. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigėliai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Mokiniai ne tik atsakė į šiuos klausimus, bet ir spręsdami užduotis „užsidirbo“ savo „pinigėlių“. Derėdamiesi improvizuotame turguje įsigijo vertingų Pinigų muziejaus „prekių“.

8c kl. mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos ir rusų kalbos pamokose „Tapk pinigų ekspertu!“, susipažino su pinigų atsiradimo istorija, sužinojo, kaip pinigai buvo gaminami senovėje ir kaip jie gaminami šiandien. Kokių pinigų būna šiandien? Kas ant jų vaizduojama? Kokios pagrindinės monetų ir banknotų sudedamosios dalys? Kokios yra apsaugos priemonės? Gavę atsakymus į šiuos ir kitus klausimus, aštuntokai patys pabandė atrasti svarbiausias apsaugos priemones piniguose, išbandyti ekspertų naudojamas priemones, atskirti padirbtus pinigus nuo tikrų. Atsakinėdami į gido klausimus, lavindami savo rusų kalbos komunikavimo gebėjimus, spręsdami užduotis „užsidirbo“ savo „pinigėlių“.

Derinant tradicines eksponavimo formas ir šiuolaikines interaktyviąsias priemones, mokiniams buvo suteiktos galimybės gauti daugiau informacijos rusų kalba apie pinigų istoriją, ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir aktyviai dalyvauti pažinimo procese, naudojantis įvairiais papildomais žinių įgijimo šaltiniais ir priemonėmis: kompiuteriniais terminalais su specialiomis programomis, specialiai orientuota interneto prieiga, teminiais, mokomaisiais ir dokumentiniais filmais.

Po užsiėmimų 8c kl. mokiniams buvo skirta orientacinė užduotis: surasti kelią ir įkopti į Kryžių kalną, kur atidengiama gražiausia sostinės panorama. Tuo tarpu 7c kl. mokiniai sudalyvavo Šv. Mišiose Šv. Teresės bažnyčioje, grįždami gavo užduotį Vilniaus senamiestyje surasti geometrines figūras ir jas įvardinti.

Sotūs ir kupini įspūdžių laimingai sugrįžome namo. Dėkojame mokytojoms už išvykos organizavimą ir mokiniams už dalyvavimą ir aktyvumą pamokose.

Mokytojos A. Mackevic, V. Bogdiun,

T. Grudinska ir D. Čenienė